Vrah si odpyká 28 let. Známého hodil do odpadní jímky a nechal utopit

 Vrah si odpyká 28 let. Známého hodil do odpadní jímky a nechal utopit

Foto: pixabay.com

Jaromír Šmídek, který nechal známého utopit v odpadní jímce, si s konečnou platností odpyká 28 let ve vězení. Jeho stížnost odmítl Ústavní soud.
Podle pravomocného verdiktu šlo o vraždu provedenou trýznivým způsobem. Verdikt zahrnuje také pohlavní zneužití a ohrožování mravní výchovy dítěte.

Šmídek vinu popíral, s výsledky dokazování polemizoval i v ústavní stížnosti, avšak bez úspěchu.Každé dílčí tvrzení stěžovatelovy obhajoby soudy přesvědčivě vyvrátily a případné nejasnosti (např. způsob omámení poškozeného nebo konkrétní mechanismus úmrtí) nehrají z hlediska stěžovatelovy viny žádnou roli (přinejmenším v jeho prospěch),“ stojí v usnesení.

Mladíka znal Šmídek delší dobu

Se svou přítelkyní a jejími dětmi žil v jeho domě.
Podle soudů Šmídek špatně nesl ukončení vztahu s družkou, která navíc navazovala stále bližší vztah s jeho pozdější obětí.
Se Šmídkem se družka rozešla poté, co se jí sedmiletá dcera svěřila s tím, že ji muž zneužil.

Oběť omámil a hodil do odpadní jímky

V noci 22. ledna 2018 naložil Šmídek v Luštěnicích na Mladoboleslavsku omámeného jedenadvacetiletého muže do svého auta a odjel s ním k domu na odlehlém místě na okraji Karlových Varů.
Tam jej podle verdiktu hodil do plné dvoumetrové jímky, kterou přikryl padesátikilogramovým poklopem. Mladík se v odpadu utopil.

Únos zachytila kamera

Pachatel původně uváděl, že mladíka v daný večer vůbec neviděl.
Při nakládání vrávorající oběti do auta jej však zachytila kamera.
Po zjištění, že existuje kamerový záznam, proto začal tvrdit, že mladíka odvezl do Karlových Varů.

Justice dospěla k závěru, že Šmídek chtěl známého nejen zavraždit, ale zároveň na něj svést zneužívání nezletilé dcery své bývalé družky, kterého se dopustil sám.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This