Za loňský požár hal v Mladé Boleslavi s miliardovou škodou dostal muž sedm let

 Za loňský požár hal v Mladé Boleslavi s miliardovou škodou dostal muž sedm let

Muž, který loni v lednu založil požár skladovacích hal v Mladé Boleslavi, byl odsouzen k sedmi letům vězení. Trest je souhrnný i za předcházející trestnou činnost, informovala Česká televize (ČT). Podle obžaloby muž způsobil škodu 1,2 miliardy korun. Případem se tento týden zabýval Krajský soud v Praze. Odsouzený i žalobce se vzdali práva na odvolání, trest je tak pravomocný.

Reklama

Oheň zasáhl průmyslové prostory v mladoboleslavské části Čejetičky koncem loňského ledna. Hasiči požár zlikvidovali zhruba po 17 hodinách, nikdo nebyl zraněn. Plameny nejvíc poničily dvě výrobní a skladovací haly firmy Grupo Antolin Turnov, která vyrábí interiérové díly pro automobilový průmysl a je dodavatelem Škoda Auto. Nedostatek dílů ovlivnil výrobu automobilky.

Ze založení požáru byl loni v listopadu obviněn tehdy pětatřicetiletý muž z Českolipska. Podle policie způsobil škodu téměř za tři miliardy. Při vyšetřování nakonec kriminalisté částku snížili. „Více než deseti společnostem a dále zaměstnancům byla způsobena celková škoda přesahující 1,2 miliardy korun,“ řekl ČT státní zástupce.

Případem se tuto středu zabýval Krajský soud v Praze. Obžalovaný, kterému hrozil za obecné ohrožení až patnáctiletý trest odnětí svobody, se k činu přiznal. „Vzhledem k jeho postoji k trestné činnosti a prohlášení viny soud využil možnosti, kterou dává trestní zákoník, a uložil mu souhrnný trest i za další předchozí trestnou činnost v délce sedmi let do věznice s ostrahou,“ uvedl Zbyněk Vondra z dozorového Krajského státního zastupitelství v Praze.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This