ZÁCHRANA ŽIVOTA

 ZÁCHRANA ŽIVOTA

youtube

Manželé zachránili život ženě na vlakovém přejezdu ve Všejanech

Dne 22. ledna letošního roku v odpoledních hodinách v obci Všejany narazila řidička osobního vozu do signalizačního zařízení na železničním přejezdu. Více jsme informovali ZDE.

Zraněná zůstala sedět v automobilu. V tu dobu ale kolem projížděla paní Bisová, která se intuitivně pokusila zraněnou ženu přimět k odstranění havarovaného automobilu z kolejí. 

To se ale nepodařilo kvůli zdravotnímu stavu řidičky a poškození jejího vozu. 

Proto zavolala svému manželovi, se kterým bydlí poblíž místa neštěstí. 

Manžel běžel naproti vlaku v reflexní vestě a svítilnou

„Situace se rázem ještě zdramatizovala aktivací zabezpečovacího zařízení železničního přejezdu signalizující blížící se vlak. V té chvíli byl pan Bis již na místě a v reflexní vestě se svítilnou v ruce utíkal po železničním náspu, aby upozornil strojvedoucího vlakové soupravy na vzniklé nebezpečí. To se mu podařilo a strojvedoucí okamžitě reagoval aktivací rychlobrzdy, řekla mluvčí Policie České republiky Mladá Boleslav Lucie Nováková

Paní Bisová mezi tím dostala zraněnou ženu ven z havarovaného automobilu

Střetu vlakové soupravy s osobním vozem se nepodařilo kvůli krátké vzdálenosti zabránit. Naštěstí ale došlo ke snížení nárazové rychlosti soupravy do automobilu. 

Veřejné poděkování od starosty a ředitele Policie

„Manželský pár tak nepochybně zachránil život řidičce havarovaného vozidla a zabránil dalším závažným následkům, kdy reálně hrozila újma na životech a zdraví několika desítek cestujících ve vlaku v případě, že by došlo k jeho vykolejení,“ uvedla Nováková. 

I kvůli tomu se oba dva zachránci 29. ledna dočkali poděkování od ředitele mladoboleslavského územního odboru policie České republiky Marka Jirouše a starosty obce Karla Nejedla

Stalo se tak konkrétně v Obecním úřadu Všejany. 

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This