Zaměstnanci Škoda Auto dostanou bonus 40 000 korun

 Zaměstnanci Škoda Auto dostanou bonus 40 000 korun

Foto: Ilustrační / Škoda Storyboard

Zaměstnanci mladoboleslavské automobilky Škoda Auto dostanou v květnu s výplatou za duben jednorázový bonus ve výši 40 000 korun. Bonus firma zaměstnancům vyplatí i přes loňský pokles provozního zisku o 54,4 procenta na 765 milionů eur (asi 20 miliard Kč), tržby automobilky klesly o 13,8 procenta na 17,1 miliardy eur (447,8 miliardy Kč).

Od 1. dubna se zaměstnancům zároveň plošně zvednou tarifní mzdy o 2000 korun, což je výsledek loňského kolektivního vyjednávání, stojí v dopisu zaměstnancům podepsaném vedením firmy i odbory.

K poklesu přispěly nižší objem prodeje kvůli pandemii nemoci covid-19, vývoj směnných kurzů a mimořádné výdaje spojené s emisemi. Tyto negativní dopady částečně zmírnila optimalizace nákladů, oznámil mateřský koncern Volkswagen. Automobilka musela loni na jaře téměř na šest týdnů zastavit kvůli pandemii výrobu.

Bonus se skládá z takzvaného variabilního podnikového bonusu ve výši 34 000 korun a dodatečné jednorázové platby ve výši 6000 korun.

Kvůli negativním vlivům na finanční výsledky Škody Auto je letošní bonus zhruba poloviční oproti tomu, který dostali zaměstnanci v loňském roce. Loni se zaměstnancům automobilky také zvýšily tarifní mzdy od 1. dubna o 5,7 procenta, kolektivní smlouva platí do 31. března 2021.

Zdroj: ČTK

2 Komentářů

  • Dobrý den mám prosbu ohledně bonusu když kmenový pracovníci budou mít ,40000kc kolik bude mít zaměstnanec od Manpoweru je to stejné nebo se to nějak liší děkuji za odpověď Kolda

    • Dobrý den, to se musíte obrátit na zaměstnavatele…

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This