Zloději kradou na Mladoboleslavsku právě vysazené stromy

 Zloději kradou na Mladoboleslavsku právě vysazené stromy

FOTO: Kde jsou zelené ochrany proti okusu – Mečeříž, zbytek Chotětov, Hřivno

Nevíce postižené je okolí Benátek

Starostové obcí na Mladoboleslavsku, především v okolí Benátek nad Jizerou, už několik dní nevěřícně kroutí hlavou. 
Neznámý zloději jim i za bílého dne kradou stromy, které lidé z obcí ve svém volnu vysazují v okolí. 
A nejde přitom o ojedinělý případ.

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

Prvně problém v Chotětově

Jako první na to upozornila obec Chotětov, kde minulý víkend vysazovali hasiči a další dobrovolníci zhruba stovku stromů. 
Mimo jiné několik ovocných stromů vysadili i vedle komunikace spojující Chotětov a Hřivno. Jaké ale bylo zklamání, když o pár dnů později lidé zjistili, že některé stromy jsou pryč.
A to včetně opěrných kůlů a plastové ochrany proti okusu zvěře. 
Smutné je i to, že stromy někdo ukradl přímo za bílého dne
“Slyšel jsem, že pán tady z Chotětova jel na chvíli do Hřivna, všiml si toho, že tam pár stromů chybí a když jel o pár hodin později zpět do Chotětova, chyběly tam další stromy.
To je naprosto neuvěřitelné,” posteskl si jeden z obyvatel Chotětova.

Po ukradeném stromku zůstal jen kůl a ochrana proti okusu. 
Starosta městyse Blahoslav Jírů pro zpravodajský sever iDnes.cz uvedl že od silnice postupně zmizelo 11 stromů. “Tohle opravdu nikdo nečekal,” poznamenal starosta.Senior Resort Štěpánka – řešení bydlení seniorů

Také v Mečeříži

Naprosto stejná situace se pak odehrála v obci Mečeříž, kde rovněž byly ve velkém vysázeny stromy. 
Stejně jako v případě Chotětova, tak i zde, byly stromy pořízeny z dotace, proto i ve stejném období je nechala obec zasadit. 
Ve čtvrtek se tak obnovovala alej na polní cestě poblíž fotbalového hřiště. 
Ještě ten večer ale na místo dorazil zloděj a osm ovocných stromů rychle změnilo majitele. I v tomto případě to vypadá, že šel zloděj najisto, neboť bral jen určitou odrůdu ovocných stromů. 
“Chtěli jsme na stromech nechat i cedulky, abychom věděli, o jaký strom jde a jak se o něj máme v příštím roce starat, ale bohužel… Všechny cedulky jsme nechali raději odstranit a korunky stromů nastříkali oranžovou reflexní barvou,” uvedla zpravodajskému serveru starostka Mečeříže Jana Fabiánová.

Zároveň věří, že pokud by byl zloděj z okolí, rozhodně by nechtěl, aby mu na zahradě rostl strom s oranžovou barvou, díky čemuž by lidé poznali, že jde o krádež. 

Policie ČR hledá svědky

Bohužel to ale není všechno. Další stromy už hlásí starostové i z dalších obcí, například v Horním Slivně, kde mělo zmizet pět nově vysazených ovocných stromů. Po zloději už pátrají policisté. Starostové obcí zároveň prosí případné svědky, kteří by si něčeho podezřelého všimli, aby ihned kontaktovali Policii ČR. 

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This