Aktivistka v Mladé Boleslavi blokovala silnici v ulici Na Radouči

 Aktivistka v Mladé Boleslavi blokovala silnici v ulici Na Radouči

Foto: David Janeba

V Mladé Boleslavi se aktivistka z hnutí Extinction Rebellion, jehož cílem je apelovat na vládu, aby začala řešit klimatickou krizi, usadila na silnici před kruhovým objezdem v ulici Na Radouči a odmítala místo opustit. Na místě zasahovala i městská policie.

Foto: David Janeba

V místě se začala tvořit kolona aut. „Dva řidiči přijíždějících aut se nejprve pokusili s ní pohnout, pak jí roztrhali bannery,“ uvedli členové hnutí v tiskové zprávě.

Po necelé čtvrt hodině přijela na místo městská policie, která vyzvala aktivistku k opuštění prostoru a po neuposlechnutí ji odnesla za paže pryč z vozovky. Zapsala si její totožnost i totožnost několika svědků a rozpustila skupinku. „Její jednání bude dále oznámeno na příslušný odbor Magistrátu města Mladá Boleslav,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Klimatická krize se týká každého jednoho člověka na planetě. Ovlivní budoucnost každého z nás a je potřeba na to upozorňovat. Mohla bych chodit na pochody a protesty, nebo podepisovat petice, ale to nic reálně nezmění. Dělám akci, která je adekvátní závažnosti situace,“ uvedla aktivistka strážníkům.

Foto: David Janeba

1 Komentář

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This