Časovky zahájí mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice v Mladé Boleslavi

 Časovky zahájí mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice v Mladé Boleslavi

Časovky jednotlivců dnes v Mladé Boleslavi zahájí další společné mistrovství Česka a Slovenska v silniční cyklistice. Přestože se organizátoři těšili, že se na start postaví všechny nejzářivější české i slovenské hvězdy, nakonec se boje o medaile uskuteční bez Romana Kreuzigera i trojnásobného mistra světa Petera Sagana.

Účast oběma zakázaly jejich týmy NTT a Bora-hansgrohe kvůli obavám z nákazy nemocí covid-19. Oba závodníci se totiž mají představit na Tour de France, která začne v Nice 29. srpna.

Přesto zůstala mezi přihlášenými řada velkých jmen, mezi nimiž figurují Zdeněk Štybar, Jan Hirt, Petr Vakoč či Josef Černý. Ten jako poslední získal v roce 2018 v Karlových Varech a Plzni vítězný double z časovky i závodu s hromadným startem.

Na šampionátu nebudou chybět ani jezdci dlouhodobě nejlepšího českého týmu Elkov Kasper. V jeho dresu bude loňský titul v časovce obhajovat šestinásobný mistr republiky Jan Bárta, v závodě s hromadným startem bude v roli obhájce František Sisr.

O republikové tituly se mělo původně bojovat v červnu v Opočně, které se ale po změně termínu kvůli koronavirové epidemii šampionátu zřeklo.

Mistrovství ovlivní také dopravu ve městě. informace o dopravních omezeních najdete ZDE.

Další informace a časový harmonogram.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This