Chytré řízení dopravy funguje ve dvou třetinách Mladé Boleslavi

 Chytré řízení dopravy funguje ve dvou třetinách Mladé Boleslavi

Foto: mb-net.cz

Mladá Boleslav dokončila několikaměsíční testovací fázi takzvaného telematického řízení dopravy, které má zlepšovat plynulost a bezpečnost provozu ve městě. Systém, který se začal budovat loni, nyní funguje zhruba ve dvou třetinách města. Magistrát zvažuje rozšíření do dalších částí. Většinu ze 140 milionů korun na náklady získal magistrát z evropských dotací. Na webu města o tom informoval za magistrát Pavel Šubrt.

Reklama

„Celkem 24 světelných křižovatek je nyní řízeno centrálně a polovina křižovatek je již také vybavena technologií, která v případě potřeby umožňuje bezproblémový a rychlý průjezd vozů integrovaného záchranného systému,“ uvedl Šubrt. Součástí podle něj zatím není dopravně vytížená třída Václava Klementa. „Připravované rozšíření a dosazení technologií na tamějších křižovatkách by přišly na řadu až v následující etapě projektu,“ doplnil Šubrt. Zapojit by se podle něj mohly také další důležité křižovatky, které zatím součástí systému nejsou.

Vybudování systému zajistila společnost Swarco Traffic CZ. Dopravní ústředna díky detektorům sbírá a vyhodnocuje aktuální dopravní data, podle kterých upravuje chod semaforů, aby se nevytvářely kolony. Dohled nad systémem chytré dopravy zajišťuje společnost Městské parkovací domy Mladá Boleslav, v jejím sídle funguje malý dispečink.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This