Škoda Auto zkompletovala všechny nedokončené vozy z odstavných ploch

 Škoda Auto zkompletovala všechny nedokončené vozy z odstavných ploch

Škoda Auto zkompletovala všechny nedokončené vozy, které čekaly na díly na odstavných parkovištích na několika místech v Česku. Čekajících aut bylo ještě na konci minulého roku 15.000 a na podzim okolo 28.000, řekl dnes mluvčí Škody pro ČR Pavel Jína. Auta na odstavných plochách čekala na některé chybějící díly, zejména polovodiče. V březnu jich zbývalo dokompletovat 800. Od 19. dubna podle Jíny nekompletní vozidla nevznikají a výroba vozů v Mladé Boleslavi i Kvasinách běží plynule.

Reklama

S nedostatkem dílů jako následkem pandemie covidu se Škoda potýkala i v roce 2021, kdy na dokončení v jednu chvíli čekalo 48.000 aut. Loni situaci zkomplikoval nejprve požár u dodavatele dveřních výplní pro Octavie a následně válka na Ukrajině, odkud pocházely kabelové svazky pro část modelů, uvedla firma.

„Díky opatřením, která jsme realizovali, a stabilizaci dodavatelů se situace neustále zlepšuje, ale i přesto zůstáváme pozorní a dodávky nepřetržitě sledujeme a výrobu optimalizujeme,“ řekl vedoucí logistiky Škody David Strnad. Mezi opatření, která přispívají k hladkému chodu výrobních linek, patří podle něj vhodná skladba modelů a specifikací výbav.

Zlepšení celkové situace dokládají podle firmy výsledky za první čtvrtletí, kdy automobilka vyrobila ve svých závodech 266.600 vozů, což znamená nárůst o 13,4 procenta ve srovnání s loňským prvním kvartálem. Dodávky zákazníkům po celém světě dosáhly 209.600 automobilů, tedy o 12,6 procenta meziročně více. Loni dodala zákazníkům celosvětově 731.300 vozů, což bylo meziročně o 16,7 procenta méně.

V současné době Škoda Auto eviduje více než 400.000 objednávek nových vozů. Dodací lhůty u některých modelů vysoce přesahují půl roku.

Ještě letos Škoda představí novou generaci modelových řad Superb a Kodiaq. Oba automobily budou k dispozici s plug-in hybridním pohonem, u vozu Kodiaq použitým poprvé. Superb se bude nově vyrábět s VW Passat v Bratislavě. Vedle toho automobilka uvede modernizované verze modelů Kamiq a Scala i elektromobilu Enyaq iV, který se dočká i vrcholné verze Laurin&Klement.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This