Cizinci vykrádali sklad se zahradní technikou. Na místě je zadržela policie

 Cizinci vykrádali sklad se zahradní technikou. Na místě je zadržela policie

V sobotu 9. ledna zadrželi policisté v Mladé Boleslavi tři zloděje, kteří chtěli vykrást venkovní sklad společnosti, která se zabývá prodejem zahradní techniky.

Tři muži cizí státní příslušnosti překonali oplocení vnikli do skladových prostor v ulici Jičínská. Odcizili například sekačku, řetězovou pilu a ruční tlakovou myčku.

Ukradené věci naložili do přistaveného auta s úmyslem z místa ujet. To se jim však nepodařilo a ještě na místě byli zadrženi přivolanou policejní hlídkou.

Následnou lustrací policisté zjistili, že osobnímu automobilu chybí sjednané zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. U prvního z cizinců se dále prokázalo, že jako řidič nevlastní řidičské oprávnění, druhý z nich pobývá na území České republiky neoprávněně a navíc v době zadržení u sebe přechovával omamnou látku a třetí cizinec dokonce vstoupil na území EU i přes správní vyhoštění čímž mařil výkon úředního rozhodnutí,” uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Mužům hrozí až 8 let vězení

Mladoboleslavští kriminalisté sdělili všem třem cizincům obvinění ze spáchání zločinu Krádež a jednomu z nich také obvinění z přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Muže cizí státní příslušnosti od páchání majetkové trestné činnosti neodradil ani vyhlášený nouzový stav a zvýšená trestní sazba, kdy jim za krádež vloupání hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Ve věci byl podán podnět k podání návrhu na vzetí osob do vazby,” dodala Nováková.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This