Další bezdomovec se z Mladé Boleslavi vrátil do rodné země

 Další bezdomovec se z Mladé Boleslavi vrátil do rodné země

Foto: mb-net.cz

Ve čtvrtek se další muž bez domova, který přebýval v mladoboleslavských ulicích nebo v azylovém středisku Naděje, navrátil do své rodné země.

Muž slovenské národnosti posledních 16 let pracoval na několika místech v rámci celé České republiky, několik let byl také zaměstnán přes mladoboleslavské pracovní agentury. Poslední rok pracoval v Ostravě, kde mu ovšem zaměstnavatel neplatil to, co měl ve smlouvě, rozhodl se zkusit štěstí opět v Mladé Boleslavi.

Bohužel se mu v našem městě za celý měsíc nepodařilo získat práci, a tak utratil veškeré své peníze za stravu a ubytování. Poslední týdny byl proto nucen žít na ulici nebo ve středisku Naděje,“ popsal příběh vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality Vladislav Král, který stojí za projektem pomoci lidem bez domova k návratu domů.

Muž se rozhodl svou situaci řešit a poprosil o pomoc zaměstnankyni azylového střediska. Ta ve středu večer zkontaktovala odbor bezpečnosti s tím, že má cizinec zájem o pomoc s návratem na Slovensko. Po vyřešení všech administrativních úkonů se osmačtyřicetiletý muž ve čtvrtek dopoledne vydal vlakem směrem do Zvolena, odkud pochází.

Odbor bezpečnosti a prevence kriminality za posledních 10 měsíců pomohl tímto způsobem s návratem do míst trvalého bydliště už sedmnácti osobám.


Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This