Daň z nemovitosti budou lidé v Mladé Boleslavi příští rok platit stejnou jako letos

 Daň z nemovitosti budou lidé v Mladé Boleslavi příští rok platit stejnou jako letos

Foto: mladaboleslav.cz

Lidé v Mladé Boleslavi příští rok zaplatí na dani z nemovitosti stejně jako letos. Zastupitelé města kvůli tomu schválili vyhlášku s upravenými místními koeficienty. Bez úpravy by lidé platili výrazně víc. Vyhláška o stanovení koeficientů pro výpočet daně z nemovitých věcí bude platná od příštího roku. Novinářům to včera řekl primátor Jiří Bouška.

Reklama

Upozornil, že za letošním nárůstem daně z nemovitosti stojí zvýšení základní sazby dané vládním konsolidačním balíčkem. Od roku 2025 už navíc nebude možné snižovat tento koeficient podle počtu obyvatel, což Mladá Boleslav dosud využívala. „Kdybychom s tím nic neudělali jako město, tak fyzickým osobám se to zdraží o dalších 75 procent. Mohli jsme to nechat být a říkali bychom, že to je zákon, ale my tu možnost máme, a ta možnost je v tom pohrát si s nějakými místními koeficienty,“ řekl Bouška. Místní koeficient pro obytné budovy město novou vyhláškou snížilo z hodnoty tři na 1,7. Kompenzuje to nárůst základního koeficientu z hodnoty dva na 3,5.

Daň z nemovitosti je jako jediná z daní stoprocentním příjmem měst a obcí do rozpočtů. Mladá Boleslav tak letos získá zhruba 218 milionů korun, o 96 milionů korun víc než loni. Změnou od příštího roku se podle predikce magistrátu celková vybraná částka sníží o 0,2 procenta.

Zdroj: ČTK

Reklama

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This