Děti zaměstnanců IZS mohou v Mladé Boleslavi docházet do 5. základní školy

 Děti zaměstnanců IZS mohou v Mladé Boleslavi docházet do 5. základní školy

Od středy 14. října platí v České republice další opatření v boji proti koronaviru. Jedním z nich je uzavření mimo jiné prvních stupňů základních škol, kterého se obávaly zejména nemocnice.

Ve většině oslovených středočeských zařízení není dostatek personálu. Chybí zdravotníci, kteří se nakazili koronavirem, a naopak přibývá pacientů s nemocí covid-19. Pokud by tedy navíc zaměstnanci zůstali doma s dětmi po uzavření škol, způsobilo by to nemocnicím další problémy.

Uzavření prvních stupňů základních škol se obávali také v mladoboleslavské nemocnici. „V tuto chvíli máme kvůli covidu v neschopnosti zhruba 25 až 30 lidí, denně se to mění. Pokud by došlo k uzavření škol, samozřejmě by to byl velký problém,“ řekla 12. října mluvčí Klaudiánovy nemocnice Hana Kopalová.

Vedení Mladé Boleslavi v reakci na zavedení tohoto opatření informovalo, že zaměstnanci integrovaného záchranného systému mohou posílat děti na 5. základní školu.

Pětka bude od 14. října vykonávat nezbytnou péči o děti ve věku do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci složek IZS. V tuto chvíli máme připravený provoz školy k tomuto účelu do 1. listopadu,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek.

Výuka bude probíhat v čase od 7:30 do 16:00 hodin.

Zdroj: mb-net.cz / ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This