Mladá Boleslav zatím neplánuje kvůli covidu-19 znovu zastavit MHD

 Mladá Boleslav zatím neplánuje kvůli covidu-19 znovu zastavit MHD

Foto: dpmlb.cz

Mladá Boleslav zatím neuvažuje kvůli aktuální epidemické situaci zastavit provoz městských autobusů, jako tomu bylo během první vlny pandemie koronaviru na jaře. Jízdní řády se po první vlně stále nevrátily k původnímu normálu, město do nich zatím nechce zasahovat, řekla dnes mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

V tuto chvíli o tom neuvažujeme, prozatím jsme zavedli pravidelnou ozonovou dezinfekci všech autobusů i zastávek, do jízdních řádů zatím zasahovat nechceme,” řekla Charousková.

Od jara zůstává provoz MHD částečně omezen

V Mladé Boleslavi od jara zůstává částečně omezený provoz autobusových linek. Město zároveň zavedlo takzvané rychlolinky, které umožní rychlé spojení mezi hlavními body ve městě. “Došlo ke změnám, nejnověji teď v polovině září, kdy se částečně vrátily i klasické linky, nicméně rychlolinky zůstaly, celkem se osvědčily,” uvedla Charousková.

Městskou dopravu Mladá Boleslav zcela zastavila v březnu. Podle vedení Boleslavi městské autobusy patřily mezi nejrizikovější místa, kde se mohl člověk nakazit. Autobusy se do ulic vrátili zhruba po dvou měsících.

Na jaře podepisovali občané města petici

Zastavení MHD kritizovala tehdy část veřejnosti i opozice.Mladá Boleslav byla jediným městem, kde městská doprava nefungovala,” řekla na květnovém jednání zastupitelstva opoziční zastupitelka Jana Krumpholcová, primátor Raduan Nwelati podle ní zneužil nouzový stav.

Mladoboleslavští sepsali v dubnu proti přerušení provozu městských autobusů petici, žádali v ní o její znovuzavedení pro všechny občany.

Pro zaměstnance automobilky Škoda Auto, která je v Mladé Boleslavi největším zaměstnavatelem, zavedlo město svozové autobusy, o které byl ale minimální zájem a postupně se rušily. Lidé jezdili do práce především autem.

Zdroj: ČTK / Jaroslav Beneš

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This