Divadlo na cestě k novému klavíru

 Divadlo na cestě k novému klavíru

Nový klavír pro Boleslav je na dosah

Městské divadlo v Mladé Boleslavi je zase o kousek blíž k pořízení nového koncertního klavíru Petrof Monsoon.

Na jeho získání Spolek přátel umění Mladá Boleslav vyhlásil veřejnou sbírku a k zatím propůjčenému nástroji zve uznávané hudební umělce.

V neděli 5. ledna ke klavíru na divadelním pódiu usedl jeden z nejlepších současných pianistů Ivo Kahánek, který si podmanil posluchače bravurní hrou tří vídeňských komorních koncertů Wolfganga Amadea Mozarta.

Únorový koncert mimořádně talentovaného klavíristy

V pondělí 3. února v 19 hodin svůj um za klavírem předvede mimořádně talentovaný mladý klavírista Matyáš Novák z Hradce Králové. Posluchači si domů odnesou jedinečný zážitek ze sólového klavírního recitálu.

Vstupenka, jejímž zakoupením návštěvníci přispějí do sbírky, stojí 350 Kč a lze ji koupit v Infocentru, na recepci Domu kultury a v ZUŠ Mladá Boleslav.

Matyáš Novák patří k nejperspektivnějším pianistům své generace a koncertuje od svých šesti let. Mimo jiné je vítězem mnoha klavírních soutěží po celém světě.

Matyáš Novák, foto: Robert Tichý, zdroj: matyasnovak.eu
Matyáš Novák, foto: Robert Tichý, zdroj: matyasnovak.eu

Cesta k pořízení nového klavíru

Klavír Petrof Monsoon, který svým vytříbeným zvukem vynikne ve velkých hudebních síních, má hodnotu 1,837 milionu korun.

Aby se mladoboleslavské divadlo mohlo pyšnit novým nástrojem, zbývá k dnešnímu dni (10. ledna) získat ještě 297 tisíc korun.

Spolek přátel umění Mladá Boleslav věří, že ke sbírce se za tímto ušlechtilým cílem připojí řada štědrých donátorů nejen zakoupením vstupenek na benefiční koncerty, ale i finančními prostředky. Přispět a podpořit tak mladoboleslavskou kulturu, můžete prostřednictvím transparentního účtu.

Částkou 1,180 milionu korun již přispěli partneři projektu Nadační fond ŠKODA AUTO, Statutární město Mladá Boleslav a Středočeský kraj.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This