Divadlo v Mladé Boleslavi uvede premiéru hry o zpěvačce bez talentu Je úchvatná!

 Divadlo v Mladé Boleslavi uvede premiéru hry o zpěvačce bez talentu Je úchvatná!

Foto: mdmb.cz

Poslední premiéra sezony v mladoboleslavském divadle je inspirovaná skutečným příběhem z operního světa. Komedii Petera Quiltera Je úchvatná! o zřejmě nejhorší zpěvačce všech dob, která dokázala vyprodat Carnegie Hall, režíroval Petr Hruška. Na velké divadelní scéně bude mít premiéru v pátek 17. června.

Reklama

Komedie se odehrává v roce 1944 v New Yorku. Postarší Američanka Florence Foster Jenkinsová oznámila termín svého koncertu v hudebním sále Carnegie Hall. Vstupenky byly vyprodány během dvou hodin, ačkoliv Jenkinsová neměla pěvecký talent. Jako bohatá žena předsedala mnoha spolkům a díky filantropii jí společnost neobvyklé pěvecké pokusy trpěla.

Příběh má rovněž filmové zpracování z roku 2016 s Meryl Streepovou v hlavní roli, v Čechách byl uveden pod názvem Božská Florence.

V hlavních rolích mladoboleslavské inscenace vystoupí Eva Reiterová, Ivo Theimer, Martin Hrubý a Karolina Frydecká. Dramaturgii má na starosti Kristýna Čepková, výpravu Miroslav Král a hudební spolupráci zajistil Zdeněk Dočekal.

Městské divadlo v Mladé Boleslavi připravuje na konec září premiéru hry 1000 tváří Adiny, která představí životní osudy mladoboleslavské rodačky a české herečky Adiny Mandlové.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This