V psychiatrické nemocnici nabízel pacientům omamné látky

 V psychiatrické nemocnici nabízel pacientům omamné látky

V prosinci loňského roku měl čtyřicetiletý muž v psychiatrické nemocnici neoprávněně přechovávat a následně prodat nejméně jednomu muži tablety léku Neurol, Tramal a náplasti Fentanylu. Poskytoval je výměnou za šperky a potraviny.

Reklama

„Tyto léky jsou vázány lékařským předpisem a jsou předepisovány jako léky na bolest. Fentanyl je velmi silné analgetikum a opiát, který se podává například onkologicky nemocným pacientům s velkými bolestmi. Je to omamná látka, která je zařazena do seznamu II podle Úmluvy o psychotropních látkách. Tyto léky či náplasti bývají ale zneužívány drogově závislými osobami,“ uvedla mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Barbora Schneeweissová.

Dále policisté muže obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, a to z toho důvodu, že byl do psychiatrické léčebny umístěn na základě nařízení okresního soudu do výkonu ochranného ústavního protialkoholního a protitoxikomanského léčení, to však opakovaně porušoval a i v léčebně drogy užíval. „Prokázaly to výsledky namátkových kontrol, které byly u muže provedeny. Pozitivní testy několikrát vyšly na kanabinoidy, metamfetamin, amfetamin nebo tramadol,“ dodala Schneeweissová.

Z výše uvedených důvodů policisté muže obvinili a v případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži až pětiletý trest odnětí svobody.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This