Divadlo v Mladé Boleslavi zkouší inscenaci Bílá nemoc pro on-line přenos

 Divadlo v Mladé Boleslavi zkouší inscenaci Bílá nemoc pro on-line přenos

Městské divadlo v Mladé Boleslavi zkouší inscenaci Bílá nemoc. Hra je určena pro on-line vysílání, naživo v divadle ji lidé nikdy neuvidí. Premiéru bude mít inscenace na youtube kanálu divadla 23. dubna od 19:00, jedna vstupenka stojí 200 korun, informovala v tiskové zprávě Denisa Kábrtová z divadla.

Celá inscenace vzniká speciálně pro on-line prostor – opět náš youtube kanál, skrze který proběhne i samotná premiéra a následné reprízy. Fakt, že Bílou nemoc diváci naživo v divadle nikdy neuvidí, přináší nové tvůrčí možnosti,“ řekla Kábrtová. Hrát se bude kromě jeviště také v provazišti, lóžích, na balkoně nebo v orchestřišti. Bílá nemoc ovládne celé divadlo a přinese tak netradiční filmově-divadelní zážitek.

Tuto divadelní hru, která popisuje mechanismus moci, manipulace a pádu demokracie, napsal Karel Čapek v roce 1937. Rok a půl poté byla podepsána Mnichovská dohoda a rok nato se lidstvo ocitlo na prahu celosvětového válečného konfliktu. „Po více než 80 letech opět čelíme situaci, která otřásá v základech principy demokratických společností a morálky. A kulisy jsou totožné jako z Čapkovy hry – nemoc, která pochází odněkud z Číny, a která se stává pandemií,“ uvedla Kábrtová.

Vstupenky jsou již v prodeji, další reprízy hry se plánují na květen. Hlavní role doktora Galéna se ujal Radim Madeja, v dalších rolích uvidí lidé například Martina Hrubého, Lucii Končokovou, Petra Prokeše, Petra Mikesku nebo Karolinu Frydeckou.

Zdroj: ČTK


RK DRINK: Stodola s pozemkem uprostřed lesů na Valdštejnsku na prodej

RK DRINK Stodola na Valdštejnsku

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This