Do bytu v Mladé Boleslavi si pozvali dvě ženy, které je záhy okradly

 Do bytu v Mladé Boleslavi si pozvali dvě ženy, které je záhy okradly

Tři muži nahlásili 2. ledna policistům v Mladé Boleslavi krádež věcí z vozidla. Celé věci předcházelo seznámení se dvěma ženami, které muži pozvali k sobě do bytu. To však netušili, že jen o pár hodin později budou okradeni.

Jedna z žen v bytě odcizila klíčky od dodávky, do které následně obě ženy vnikly. „Ve vozidle pak nalezly několik sportovních tašek se značkovým oblečením a oblečením dražších značek. Jednalo se o několik párů tenisek, bundy, mikiny, trička, teplákové soupravy, džíny, košile, svetry apod. Mezi věcmi byla ale i elektronika – notebook, bezdrátová sluchátka nebo tablet, dále kosmetika a hygienické potřeby,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Škoda na odcizených věcech byla vyčíslena na více než 250 tisíc korun.

Na základě vyhodnocených kamerových záznamů se policistům podařilo obě ženy ztotožnit. Následně u nich také nalezli věci, které byly z vozidla odcizeny. „Hned následující den kriminalisté proti oběma ženám zahájili trestní stíhání a obvinili je ze spáchání krádeže ve formě spolupachatelství. V případě prokázání viny a odsouzení mohou 29letá a 23letá žena skončit ve výkonu trestu odnětí svobody až na 5 let,“ dodala Schneeweissová.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This