O gotický palác Templ v Mladé Boleslavi má zájem město

 O gotický palác Templ v Mladé Boleslavi má zájem město

Foto: uzsvm.cz

Jednu z nejstarších mladoboleslavských staveb, palác Templ, převzalo od Národního památkového ústavu mladoboleslavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). V třípodlažní pozdně gotické stavbě a přilehlém parkánu provozuje muzejní expozice město Mladá Boleslav, které projevilo zájem o bezúplatný převod nemovitosti. Uvedl to úřad v tiskovém sdělení.

Palác postavený kolem roku 1490 jako sídlo hejtmana boleslavského panství sloužil po roce 1920 jako modlitebna Církve československé husitské, od konce 80. let pak jako výstavní síň. Po rozsáhlé rekonstrukci v 90. letech zde město Mladá Boleslav v roce 2000 zřídilo stálou multimediální expozici zahrnují například archeologické interaktivní hřiště pro děti či simulaci jeskyně jako keltské svatyně. Mluvčí města Šárka Charousková ČTK řekla, že město má zájem v této činnosti pokračovat.

ÚZSVM spadá pod ministerstvo financí a zajišťuje mimo jiné pronájem nebo prodej vybraného majetku státu. Již přes tři roky jej mohou zájemci nakupovat také v elektronických aukcích.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This