Do Mladé Boleslavi míří festival oslavující zlaté české ručičky

 Do Mladé Boleslavi míří festival oslavující zlaté české ručičky

Maker Faire Mladá Boleslav 12.-13. 9. 2020:

Eggbot kreslící na vajíčka, unikátní digitronové hodiny i instalace šlehající plameny. To vše bude k vidění už tento víkend v Mladé Boleslavi, kde se bude konat druhý ročník interaktivního festivalu Maker Faire, jenž je oslavou kutilů, vynálezců a kreativců všeho druhu.

Přes čtyřicet tvořících nadšenců během soboty a neděle oživí se svými projekty prostor Pluhárny a Havlíčkovy ulice.

Vstup je na tuto rodinnou akci zdarma oba dny od 10:00 do 18:00 hodin.

Vědecká show nebo instalace z pohyblivých zrcadel

Návštěvníci se mohou těšit na vědeckou show plnou pokusů s kapalným dusíkem nebo libereckou dílnu iQFabLab.S Makery ze StrohNatur se zájemci naučí, jak si v počítači nadesignovat slaměný dům a část z něj si rovnou zkusí i postavit. Největší pražská dílna PrusaLab zase představí unikátní instalaci vytvořenou z desítek pohyblivých zrcadel, se kterými budou moct návštěvníci prostřednictvím mobilní aplikace pohybovat.

Výroba kosmetiky, módní návrhářství

Nepůjde však jen o přehlídku robotiky a technologií, na své si přijde i ženská část publika, kterou osloví spíše projekty na pomezí řemesla a designu. Mezi ně patří například ZuBylinka a její workshopy na výrobu kosmetiky z přírodních surovin nebo boleslavská módní návrhářka Meescha P., která návštěvnice zasvětí do techniky šití, háčkování či pletení.

Bude to víkend plný interaktivních expozic i zábavných workshopů. Návštěvníci si budou moct vyzkoušet různé technologické vychytávky, ale třeba i tradiční řemesla, jako je například výroba mýdla,“ říká Vojtěch Kolařík, zástupce organizátorů z iniciativy Make More, která festivaly Maker Faire pořádá.

Zábavně upravená kola, parní stroj a elektro skútry

Běžný provoz v Havlíčkově ulici nahradí zábavně upravená kola, parní stroj a elektro skútry, které si budou moct návštěvníci sami vyzkoušet. K dispozici bude i odpočinková zóna nebo občerstvení z foodtrucku.

Festival Maker Faire Mladá Boleslav, jehož hlavním partnerem je Nadační fond ŠKODA AUTO, sdružuje vynálezce a inovátory. Letos má za cíl především vybudovat lokální komunitu makerů a představit již fungující místní aktivity a spolky a iniciovat vznik nových. V loňském roce akci navštívilo přes 2500 lidí.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This