Mladá Boleslav zaplatí za rasismus fanoušků 150 tisíc korun

 Mladá Boleslav zaplatí za rasismus fanoušků 150 tisíc korun

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila Mladé Boleslavi pokutu 150 tisíc korun. Důvodem je rasistické chování fanoušků vůči zlínským hráčům tmavé pleti. Kvůli nevhodnému chování příznivců byly finančně potrestány i další tři prvoligové kluby.

Část mladoboleslavských diváků začala ve druhém poločase na hostující hráče bučet, načež rozhodčí Jiří Houdek kvůli tomu přerušil zápas. Uklidnit příznivce se snažil i mladoboleslavský záložník Ondřej Zahustel.

Ostravský Baník musí zaplatit 50 tisíc korun kvůli tomu, že domácí příznivci použitím pyrotechniky přerušili utkání proti Českým Budějovicím na téměř čtyři minuty.

Třicet tisíc korun zaplatí Slovácko, jehož příznivci se sice ve Zlíně na stadion nedostali, ale v jeho blízkosti použili pyrotechniku a kvůli požáru musel sudí Pavel Královec přerušit duel.

Opavu vyšly výtržnosti fanoušků ve slezském derby proti Karviné na 20 tisíc korun.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This