Po víkendu budou v noci restaurace a bary uzavřené i na Mladoboleslavsku

 Po víkendu budou v noci restaurace a bary uzavřené i na Mladoboleslavsku

Foto: ilustrační

Počet nemocných, respektive pozitivně testovaných lidí na Covid-19 postupně roste i na Mladoboleslavsku. Právě proto se okres rozzářil na koronavirovém semaforu zeleně. Stejně jako většina sousedních okresů s výjimkou Prahy – Východ, kde už svítí žlutá barva.

Nejzatíženějšími regiony jsou Praha a Středočeský kraj, kde se objevuje počátek komunitního šíření. Ohniska nákazy evidujeme také v ostatních regionech, kde jsou však zdroje nákazy dohledatelné a virus se nešíří komunitně,“ informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Právě kvůli tomu se ve středních Čechách zpřísní pravidla pro boj s koronavirem. Mimo jiné zde bude od pondělí platit, že mezi půlnocí a šestou ranní zůstanou zavřené všechny restaurace. Hlavním důvodem je podle mluvčí hygienické stanice Dany Šalamunové to, že právě v těchto prostorech se onemocnění nejvíce šíří.

2 Komentářů

  • Já nevím buď blbě vidím, ale v tom semaforu nevidím nás okres že by měl počínající komunitní přenos, zase prostě zmatek

  • Též by mě zajímalo, kdo to nařízení omezení provozu v nočních hodinách vydal a podle kterého zákona, na stránkách Ministerstva Zdravotnictví, Středočeského kraje ani Města Mladá Boleslav jsem o tom nenašel ani písmenko.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This