Dopravu na Mladoboleslavsku by měly zlepšit investice do silnic

 Dopravu na Mladoboleslavsku by měly zlepšit investice do silnic

Ilustrační / D10

Automobilové dopravě v okolí Mladé Boleslavi a Vrchlabí by se mělo v budoucnu ulevit. Vláda totiž v pondělí 2. listopadu schválila revizi společných plánů s automobilkou Škoda Auto na rozvoj silniční sítě v regionech.

Podle státu i automobilky jsou současné dopravní kapacity poblíž mladoboleslavské automobilky do budoucna nedostatečné. Problémem je především rychlý růst výrobních kapacit a podniků v průmyslových zónách u města.

Plány na rozvoj silniční sítě v okolí počítá s investicemi za celkem 4,11 miliardy korun. Stát by na ně měl přispět 3,86 miliardy korun, zbylých 251 milionů korun by mělo zajistit město Mladá Boleslav. Část peněz byla na přípravu investování už v předchozích letech.

8 projektů:

Peníze by měly jít na celkem osm projektů. Patří mezi ně kompletní rozšíření třídy Václava Klementa, dále úprava dálnice D10, konkrétně křížení Kosmonosy, navýšení kapacit křižovatek na silnici I/38 mezi dálnicí D10 a třídy Václava Klementa, úsek silnice II/610, rekonstrukce několika objízdných tras, propojení několika mladoboleslavských ulic a dobudování obchvatu Kosmonos.

Schválený materiál navazuje na dohodu z roku 2008, ve které se Škoda Auto zavázala investovat do svých závodů a výroby v Mladé Boleslavi a Vrchlabí.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This