Polák dostal za vraždu ženy na ubytovně v Dobrovici 15 let vězení

 Polák dostal za vraždu ženy na ubytovně v Dobrovici 15 let vězení

Foto: ilustrační / canva.com

Za vraždu bývalé partnerky a pokus zavraždit jejího přítele poslal dnes středočeský krajský soud Poláka Jaroslawa Zarembu na 15 let do vězení.

Devětačtyřicetiletý muž podle obžaloby v listopadu 2019 ženu zabil loveckým nožem na ubytovně v Dobrovici na Mladoboleslavsku, následně se na nádraží pokusil ubodat i jejího druha. Rozsudek není pravomocný. Zaremba vinu odmítá a na místě se odvolal.

Trest jsme uložili na samé dolní hranici trestní sazby,“ řekla předsedkyně senátu Alexandra Chrdleová. „Domníváme se, že takový trest postačí,“ dodala.

Polákovi hrozilo až doživotní vězení. Státní zástupce, který navrhoval poslat muže minimálně na 16 let za mříže, si ponechal lhůtu, aby se případně mohl také odvolat. Žalobce uvedl, že nenachází pro Poláka žádné polehčující okolnosti. Vraždil podle něj ze msty.

Oběma již dříve vyhrožoval smrtí

Událost se odehrála v listopadu 2019. Nezaměstnaný Zaremba byl v té době podle obžaloby opilý. Svoji bývalou přítelkyni nejprve uhodil do obličeje a poté ji velkou silou bodl nožem do hrudníku.

Později napadl i ženina druha, kterého se snažil také pobodat. Protože se však účinně bránil, skončil muž pouze s drobnými poraněními. Zaremba jim oběma podle státního zástupce již dříve vyhrožoval smrtí.

Polák uvedl, že si na vraždu nepamatuje

Polák u hlavního líčení vinu odmítl. Vypověděl, že byl v době události značně opilý. Pamatuje si, že popíjel v centru Prahy, nepamatuje si ale na samotnou vraždu ani na to, že by byl na místě činu.

Pořád chci zjistit, co se tam stalo,“ uvedl v závěrečné řeči. Podle jeho advokáta neexistují žádné přímé důkazy, které by ho z vraždy usvědčovaly.

Žalobce navrhl uložit muži také protialkoholní léčení. Zaremba je podle znalců alkoholik, dříve byl závislý na automatech. Podle své výpovědi se muž také dříve v Polsku několikrát léčil na psychiatrii. Kvůli pití všech účastníků byl vztah mezi obžalovaným, jeho expřítelkyní a jejím partnerem velmi komplikovaný.

Soudkyně ale Poláka na neurčito vyhostila z Česka a dohled na výkonem léčení by podle ní byl v cizině složitý.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This