Festival kultur v Mladé Boleslavi se blíží. Nenechte si ho ujít

 Festival kultur v Mladé Boleslavi se blíží. Nenechte si ho ujít

Festival Kultur 2022. Foto: Nejhezčí den

Datum 14. září 2023 se blíží a s ním přichází již 5. ročník Festivalu kultur, který se tradičně uskuteční na Výstavišti v Mladé Boleslavi. Hlavním cílem je představit obyvatelům Mladé Boleslavi rozmanitost a pestrost kultur, které se mísí v tomto městě. Festival tak nabídne různá umělecká vystoupení i ochutnávky národních pokrmů.

Reklama

Letošní ročník je nabitý programem, jako každý rok. Avšak nyní je obohacen o další menšiny. Můžete se těšit na celkem 13 národností, které vám představí svou kulturu, tradice a zvyky.

Festival Kultur 2022. Foto: Nejhezčí den

Dopolední část bude patřit žákům základních škol, které byly pozvány předsedkyní komise pro integraci etnik a národnostních menšin. Žáci se tak mohou těšit na tanec, hudbu, zpěv a interaktivní doprovodný program. Věříme, že tato interakce s různými kulturami bude pro žáky nejen poučná, ale i inspirující.

Festival Kultur 2022. Foto: Nejhezčí den
Program Festivalu kultur 2023

Odpolední část bude téměř totožná, akorát navíc bude připravená ochutnávka národních pokrmů a pro návštěvníky se stane opravdovým gastronomickým zážitkem. Toto je nejen šance na objevování nových chutí, ale také zážitek, jak mohou různé kultury spojovat lidi právě skrze jídlo.

Festival Kultur 2022. Foto: Nejhezčí den

Celý den bude doplněn o doprovodný program, který zahrnuje různá umělecká vystoupení, workshopy, možnost diskuzí s představiteli menšin. Zkrátka 5. ročník festivalu kultur v Mladé Boleslavi slibuje jedinečný kulturní zážitek pro všechny generace.

Přijďte oslavit různorodost národů, jejich tradice, tanec, zpěv, jídlo a užijte si tu rozmanitost barev a chutí.

Festival kultur organizuje Komise pro integraci etnik a národnostních menšin města Mladá Boleslav za finanční podpory Nadačního fondu Škoda auto.

Autor: Jana Súkeníková

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This