Hasiči museli použít COBRU

 Hasiči museli použít COBRU

zdroj: HZS Středočeského kraje

Na tísňovou linku středočeských hasičů byl oznámen požár baterií manipulátoru pro výrobní linku v automobilovém průmyslu v Mnichově Hradišti. 

Vyjely profesionální jednotky z Mnichova Hradiště a Mladé Boleslavi a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Mnichova Hradiště.

Zároveň byla povolána také jednotka HZSP Škoda Auto, která má v rámci výzkumu elektromobility s požáry baterií praktické zkušenosti.

Hasiči nejprve na uhašení plamenů nasadili jeden C proud.

Zároveň poskytli předlékařskou pomoc jednomu zaměstnanci, který se nadýchal zplodin hoření a předali ho zdravotnické záchranné službě.

Pacient byl převezen k dalšímu ošetření do mladoboleslavské nemocnice.

Po příjezdu jednotky HZSP Škoda Auto bylo nasazeno speciální hasicí zařízení CCS Cobra, kterým byl nejprve proříznut obal baterie, pak bylo provedeno hašení požáru uvnitř bateriového bloku. Následně došlo k opakované aplikaci hasební látky do vnitřku bateriového bloku až do úplného uhašení.

Celý zásah probíhal s použitím dýchacích přístrojů pro ochranu hasičů proti škodlivým látkám obsažených ve zplodinách hoření.

Po uhašení byl manipulátor vytažen na volné prostranství z haly, kde bude několik dnů preventivně ponechán pro případ neočekávané reakce uvnitř baterie.

Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu pár minut po poledni, kdy začal s redukcí jednotek.

Proč baterie manipulátoru začaly hořet, nyní zkoumají vyšetřovatelé příčin vzniku požárů.

Celková škoda byla zatím vyčíslena na 6 milionů korun.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This