Zprávy z Mladoboleslavska

 Zprávy z Mladoboleslavska

Škoda Auto zprovoznila vysoce moderní crashovou laboratoř

Zkušebna se nachází u testovací dráhy v Úhelnici nedaleko Mladé Boleslavi.

Je připravena pro všechny známé scénáře nárazových zkoušek. Prioritou jsou nové předpisy European New Car Assesment Programme (Euro NCAP). Tyto normy jsou platné od začátku roku 2020.

Vysoce kvalitní dokumentaci všech crash testů ruku v ruce s výraznou úsporou energie umožňují osvětlovací systémy na bázi LED diod. Nedílnou součástí je i nejmodernější kamerová technika.

K manipulaci s elektromobily byla zřízena vlastní zóna. Nová laboratoř v budoucnu umožní provádět zkoušky pasivní bezpečnosti jak modelů Škoda, tak i vozů ostatních značek koncernu Volkswagen.

Zákaz návštěv na plicní a kožní oddělení

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi zakázala návštěvy na odděleních interny a následné péče. Učinila tak na základě doporučení Bezpečnostní rady státu. V Mladé Boleslavi a v Mnichově Hradišti se přidává ještě plicní a kožní oddělení.

„Důvodem jsou rizikoví pacienti na plicním oddělení a umístění kožního oddělení společně s interním oddělením v jedné budově,“ uvedla mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Omezení autobusů kvůli stavebním pracím

Stavební práce budou mít na mladoboleslavských silnicích vliv nejenom na řidiče, ale také na cestující v autobusech.

První komplikace v dopravě si vyžádá uzavření Havlíčkovy ulice mezi křižovatkami ulic Jana Palacha a 17. listopadu v lokalitě Foky ve středu 4. března 2020.

Na rychlíkové lince 260811 z Kosmonos a Mladé Boleslavi do Prahy je pak do 30. března upraven jízdní řád. Cestující nebudou moct nastupovat a vystupovat v zastávce 17. listopadu.

Dalších změn se dotkne uzavírka mostu přes dálnici mezi obcemi Předměřice nad Jizerou a Benátky nad Jizerou. Autobusové línky čeká objízdná trasa podle výlukových jízdních řádů.

Dojde k drobným časovým posunům v rozmezí od 2 do 5 minut. Rovněž budou dočasně zrušeny zastávky Kochánky a Okrouhlík u následujících linek:

260007 Mladá Boleslav – Horky nad Jizerou – Praha

260590 Bělá pod Bezdězem – Bezno – Praha

260810 Mnichovo Hradiště – Mladá Boleslav – Praha

260812 Mladá Boleslav – Benátky nad Jizerou – Praha

PID 431 Lysá nad Labem – Stará Lysá – Benátky nad Jizerou

Uzavírka Pražské ulice v Benátkách nad Jizerou nebude mít vliv na zastávky. Linky, které tudy jezdí, pojedou ale v objízdných trasách okolními ulicemi. Uzavírka se dotkne následujících spojů:

260007 Mladá Boleslav – Horky nad Jizerou – Praha

260010 Mladá Boleslav – Brodce – Benátky nad Jizerou

260810 Mnichovo Hradiště – Mladá Boleslav – Praha

260812 Mladá Boleslav – Benátky nad Jizerou – Praha

260940 Benátky nad Jizerou – Dražice – Benátky nad Jizerou

Dálniční policie na mladoboleslavské D10

Mladá Boleslav se pravděpodobně dočká vlastní dálniční policie. Ta bude křižovat a následně hlídat rychlostní silnici D10.

Město již plánuje výstavby dálničního oddělení. Konkrétně by pak mohlo vzniknout u sjezdu na Brodce. Tam jsou k dispozici volné pozemky v majetku státu.

„S narůstajícím provozem na dálnici D10 bude toto oddělení určitě potřeba,“ uvedl Kučera s tím, že na novém oddělení by mohly pracovatdvě desítky dálničních policistů.

Mladá Boleslav se přitom několik let potýká s nedostatkem policistů. Nábor nových policejních sil tak bude cílit nejen na Mladou Boleslav, ale i na okolní města.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This