Hasiči na Jizeře hledali ropné skvrny

 Hasiči na Jizeře hledali ropné skvrny

Foto: ilustrační

Profesionální a dobrovolní hasiči včera odpoledne prohledávali řeku Jizeru, konkrétně její hladinu, na které se mělo nacházet množství ropných látek. Informována byla i Česká inspekce životního prostředí i místní vodohospodáři.

Podle oznamovatele se tam ropné skvrny objevily už v neděli. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Mladé Boleslavi, avšak nic nenalezli. Stejně tak i hasiči z Benátek nad Jizerou, kteří sledovali řeky v Horkách nad Jizerou. Do pátrání po ropné skvrně se zapojili i dobrovolní hasiči z Bakova nad Jizerou. Ani tam se ale ropná skvrna nenacházela.

V době monitoringu hasiči nic neobjevili. Od místních se ale dozvěděli, že o pár hodin dříve se na Jizeře opravdu mělo objevit několik větších hnědých skvrn neznámého původu.

Podle hasičů také mělo včera v okolí Železného Brodu dojít k blíže nespecifikované nehodě, při které se ropné látky do řeky mohly dostat. Zda ale z několik kilometrů vzdáleného města přitekly až na Mladoboleslavsko se včera nepodařilo zjistit.

Za světla během dnešního dne budou hasiči řeku znovu monitorovat. Zároveň bude odbor životního prostředí kontaktovat firmy, které se proti proudu nachází a zjišťovat, zda z nich něco do řeky neuniklo.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This