Nervózní muž v taxíku upozornil na drogy ve svém batohu

 Nervózní muž v taxíku upozornil na drogy ve svém batohu

FOTO: CELNÍ SPRÁVA

Hlídka středočeských celníků si v ulicích Mladé Boleslavi vytipovala ke kontrole osobní vozidlo taxislužby. 
Ve vozidle se kromě řidiče nacházeli dva klienti taxislužby, konkrétně šlo o muže a ženu.

„Následně celníci přistoupili ke kontrole vozidla z důvodu pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu nebo podléhajícímu zákazům a omezením

Při kontrole vozidla hlídka nic nenalezla.
Hlídku celníků ale zaujal černý batoh, který u sebe měl nervózně působící muž, který seděl na sedadle spolujezdce,“ uvedla mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj Yvona Matějková.

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

A nervozita cestujícího byla oprávněná.

Uvnitř batohu se nacházely osobní věci kontrolované osoby, balení injekčních stříkaček, gramová váha, sáček obsahující tabák, zapalovače, tři mobilní telefony, škrtidlo, cca 50 sáčků s rychlouzávěrem, černá brašna Adidas a růžové pouzdro, ve kterých byly použité injekční jehly a další sáčky s rychlouzávěrem se zbytky bílé krystalické látky. 

Dále hlídka v batohu nalezla větší sáček obsahující sušenou rostlinnou látku vzhledem a zápachem připomínající konopí (známé jako marihuana).

Dále celníci v batohu nalezli plechovou krabičku, ve které se nacházely čtyři sáčky obsahující sušenou rostlinnou látku vzhledem a zápachem připomínající konopí a 1ks jointa.

Uživatel i prodejce drog

„Kontrolovaná osoba na dotaz hlídky, o jakou sušenou rostlinnou látku se jedná, sdělila, že se jedná o marihuanu. 
Celkové množství konopí bylo 9,4 gramů. 
Hlídka následně přistoupila ke kontrole peněženky kontrolované osoby a uvnitř nalezla jeden sáček, který obsahoval bílou krystalickou látku a dva sáčky, které obsahovaly bílo-žlutou krystalickou látku. 
Muž celníkům potvrdil, že se jedná o pervitin.
Celkové množství pervitinu bylo 13,6 gramů. 
Kontrolovaný muž hlídce mimo jiné sdělil, že je nejen uživatelem drog, ale také se živí jejich prodejem,“ řekla dále Matějková. 

Případ byl předán Policii ČR z důvodu věcné nepříslušnosti z podezření na spáchání trestného činu neoprávněného přechovávání omamné a psychotropní látky.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This