Vakcíny pro Středočeský kraj mají být doručeny na Silvestra

 Vakcíny pro Středočeský kraj mají být doručeny na Silvestra

Foto: ilustrační / canva.com

Vakcíny pro Středočeský kraj mají být doručeny na Silvestra, původně to mělo být už 29. prosince. Zahájení očkování ovlivní čas dodání.

Jestli přijdou na Silvestra ráno, tak zahájíme očkování ještě na Silvestra,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík. Pokud dorazí dávky na Silvestra odpoledne, začne očkování v nejbližších dnech. Podobná situace je i v dalších krajích, například na Vysočině.

Očkování má podle radního začít ve středočeských krajských nemocnicích, kterých je pět (v Kladně, Benešově, Mladé Boleslavi, Kolíně a v Příbrami). Postupně se zapojí i další zařízení, a to v každém okresním městě. Očkovací centrum by mělo vzniknout například také v nemocnici ve Slaném na Kladensku.

Jako první by měli být očkováni zdravotníci z oddělení, kde jsou pacienti s koronavirem, z urgentních příjmů, jednotek intenzivní péče a také zdravotníci záchranné služby.

Podle dřívějších informací mělo být 29. prosince středočeskému hejtmanství doručeno prvních 975 vakcín proti koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví původně s dodávkou vakcín počítalo až v lednu, vedení kraje s tím ale nesouhlasilo a dohodlo posunutí termínu. Od 7. ledna by měly následovat pravidelné dodávky vakcín.

Škoda Auto čeká na vakcíny

Škoda Auto se připravuje na očkování zaměstnanců vlastní cestou.

Má připravena vlastní očkovací střediska, disponuje dostatkem zdravotníků i jehel. Čeká ale na očkovací látky, které musí pořídit ministerstvo zdravotnictví.

„V tuto chvíli není možné vakcínu nakoupit a prodávat jinak než přes ministerstvo,“ řekl Právu mluvčí automobilky Tomáš Kotera.

Kraj hlásí nejvíce nakažených od začátku pandemie

Ve Středočeském kraji přibylo v úterý 30. prosince 2345 nakažených. Je to nejvyšší nárůst za celou dobu pandemie. 

Pátý stupeň rizika nyní platí i celorepublikově a odpovídají tomu také platná vládní opatření. Ve Středočeském kraji je nejhorší situace na Rakovnicku, které je hodnoceno 86 body. Nejpříznivější situace je naopak na Mladoboleslavsku, které má 66 bodů, což odpovídá čtvrtému stupni rizika.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This