Jaroslav Povšík: 27. dubna nenastane rozjezd takový, jaký známe

 Jaroslav Povšík: 27. dubna nenastane rozjezd takový, jaký známe

Zdroj: ŠKODA AUTO

V pátek 17. dubna se předseda odborů KOVO Jaroslav Povšík vyjádřil k aktuální situaci i k očekávanému obnovení výroby ve Škoda Auto.
Automobilka zastavila výrobu kvůli pandemii koronaviru ve středu 18. března večer ve všech třech svých českých závodech, tedy Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí.
Předseda odborů upozornil, že poslední termín obnovení výroby 27. duben, nebude termínem rozjezdu takový, jaký je znám po celozávodní dovolené či v počátcích nového roku.

Prvních 14 dní bude zatěžkávací zkouškou

Vzhledem ke kombinaci negativních vlivů, jako je špatný odbyt, nedostatek dílů, komponentů, přerozdělování koncernem Volkswagen a nedostatek zákazníků, zejména fleetových, z těchto důvodů dojde k nečekanému chaosu, který nikdo z nás nepamatuje. Zaměstnanci nebudou vědět, budou-li povoláni tehdy a tehdy, vzápětí to může být odvoláno, některé směny budou odvolány zcela, některé změněny ze dne na den. Mnohdy nebudou platit zažité modely pracovní doby a další. Mnohé firmy, které připravují subdodavatelé pro dodavatele a k nám, jsou zavřené, neplní, dokonce i bankrotují,” uvedl Povšík.
Zároveň, až na výjimky, nebude údajně nikde fungovat noční směna. Vyrobí se méně aut i méně komponentů.
Podle předsedy odborů KOVO bude ještě dlouho trvat, než situace dovolí návrat k řádu a pravidlům z dob před koronavirem a prvních 14 dní bude pro všechny zatěžkávací zkouškou.
V pondělí 20. 4. zasedne základní skupina našich zástupců KOVO MB, KV, VR a bude diskutovat a hledat řešení pro tuto složitou spleť tak, jak jsem ji mohl vidět dnes já,” dodal Povšík.

Celé sdělení si můžete přečíst ZDE.

____________________________________________________________________________________
Škoda Auto loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39.000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34.000 lidí.

Zdroj: odborykovomb.cz, ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This