Když sranda vzniká v posteli. Kniha Jiřího Flekny z Bakova nad Jizerou

 Když sranda vzniká v posteli. Kniha Jiřího Flekny z Bakova nad Jizerou

Jiří Flekna (1959–2021) z Bakova nad Jizerou byl po těžkém úrazu páteře více než třicet let upoután na invalidní vozík. Přesto svůj život nevzdával. Začátkem 80. let začal kreslit vtipy. Publikoval je v časopisech a za sebou měl i řadu výstav na různých místech ČR.

Vyvrcholením jeho tvorby měla být kniha kresleného humoru, na které začal spolu s přáteli pracovat. V březnu 2021 však předčasně odešel. Jelikož už byla jasná Jirkova konkrétní představa, přátelé a rodina se rozhodli, že knihu vydají in memoriam.

A tak se také stalo. V prosinci 2021 vyšla kniha s názvem Když sranda vzniká v posteli. Obsahuje 130 vtipů a doplněna je řadou fotografií a zajímavostí z autorova života. V celobarevném provedení a pevné vazbě je k dostání za příznivou cenu 150 korun. Knihu si můžete zakoupit v Městské knihovně Bakov nad Jizerou a v knihkupectví a papírnictví Hany Otáhalové v Mnichově Hradišti. Další prodejní místa, možnost zaslání knihy poštou i veškeré další podrobnosti najdete ZDE.

Výtěžek z prodeje knihy bude věnován na podporu terénních sociálních služeb Spokojeného domova, který se stará o to, aby handicapovaní lidé mohli žít – a případně i tvořit – doma. Tak jako samotný Jiří Flekna, který byl jedním z jeho prvních klientů. I když už není mezi námi, Spokojený domov se o něj symbolicky stará dál.

Křest knihy byl přesunut na období příznivější pro společné setkávání. Pokud bude situace přát, mohl by se uskutečnit v Bakově nad Jizerou koncem dubna při příležitosti autorova svátku.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This