Klaudiánova nemocnice omezí od pondělí neakutní operace

 Klaudiánova nemocnice omezí od pondělí neakutní operace

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi od pondělí 19. října omezí neakutní operace. Nemocnice si tak chce preventivně vytvořit dostatečnou lůžkovou kapacitu pro lidi s nemocí covid-19. Počet pacientů s tímto onemocněním ale nyní není v mladoboleslavské nemocnici nijak dramatický, informovala dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Nemocnice je dnes vybavena dostatečnou rezervou, s ohledem na regionální vývoj potřebným počtem lůžek s kyslíkem a plicní ventilací. Pracovníci jednotlivých oddělení obvolávají objednané pacienty na neakutní operace a informují je o dalším postupu,” uvedla Kopalová.

Akutní péče bude nadále plně zajištěna

Akutní péče a kompletní péče o onkologické pacienty, včetně operací, bude nadále v Klaudiánově nemocnici zajištěna v plném rozsahu.

Klaudiánova nemocnice v tuto chvíli, stejně jako ostatní zařízení v zemi, řeší stoupající počet nemocných zaměstnanců,” uvedla mluvčí. Nejde ale podle ní o počet, který by významněji omezil zdravotní péči. Přesunem personálu mezi jednotlivými odděleními je nadále zajištěn chod nemocnice.

Ve Středočeském kraji přibylo za posledních 24 hodin 819 nakažených, značně méně než o den dříve, kdy činil přírůstek 1596 případů. S nemocí covid-19 zemřelo ve středních Čechách dosud 70 lidí. Nyní je v regionu 10 720 nemocných, od počátku epidemie zde covidem-19 onemocnělo 18 602 lidí, vyplývá z informací na webu krajské hygienické stanice. Z nemoci se ve Středočeském kraji vyléčilo 7882 lidí, za poslední den přibylo 293 uzdravených.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This