Přes dálnici D10 u Benátek nad Jizerou vede nový most

 Přes dálnici D10 u Benátek nad Jizerou vede nový most

Přes dálnici D10 u Benátek nad Jizerou na Mladoboleslavsku vede nový most. Postavený byl při rekonstrukci silnice mezi Benátkami nad Jizerou a Předměřicemi. Náklady na opravu silnice a stavbu nového mostu přesáhly 71 milionů. V tiskové zprávě o tom včera informovala Petra Havrlantová ze společnosti Skanska, která stavbu prováděla.

Rekonstrukce 2,5 kilometru dlouhého úseku a stavba nového mostu trvala sedm měsíců, přičemž stavba byla dokončena téměř dva měsíce před původně stanoveným termínem. Při opravě byl původní most přes dálnici zcela zdemolován, kvůli tomu musel být jednu noc zastavený provoz na D10.

Původní stav mostu

Nový most umožní průjezd vozidel s vyšší tonáží. “Tuto stavbu považuji nejen za důležitý prvek v kvalitě a bezpečnosti autodopravy pro obyvatele Benátek nad Jizerou a sousedních obcí, ale také za kvalitní alternativu v případě dopravních komplikací na D10,” řekl starosta Benátek nad Jizerou Karel Bendl.

Skanska při opravě silnice zrecyklovala podkladní vrstvy, tuto technologii využila celkem na 1,5 kilometru dlouhém úseku. Ve zhruba stometrovém úseku před a za mostem byla vyměněna kompletně celá vozovka a v celé trase položeny nové asfaltové vrstvy, včetně výměny záchytných systémů a stálého dopravního značení,” řekl hlavní stavbyvedoucí společnosti Skanska Jiří Červenka.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This