Mladoboleslavští policisté kontrolují dodržování vládních opatření

Mladoboleslavští policisté v těchto dnech ve zvýšené míře kontrolují dodržování vládních opatření, zavedených vzhledem k nepříznivému vývoji šíření nákazy onemocněním covid-19.

Přestože se většina občanů chová zodpovědně a nařízení dodržuje, najdou se i jedinci, kteří je neakceptují a právě k těm, už přistupujeme přísněji a důrazněji, zejména s ohledem na ochranu zdraví ostatních osob,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Policisté se zaměřují na povinnost nošení roušek na zastávkách a nádražích, na kontrolu provozoven stravovacích služeb nebo na zákaz shlukování většího počtu osob.

Policisté v případě nedodržování vládních nařízení mohou podezření z přestupku oznámit příslušnému správnímu orgánu nebo na místě uložit pokutu až do výše 10 tisíc korun.

Děkujeme všem občanům, kteří jsou zodpovědní, neberou situaci na lehkou váhu a pomáhají nám společně toto těžké období překlenout. Ve zvýšených kontrolách budeme pokračovat i během následujících dnů či týdnů, s ohledem na vývoj onemocnění,“ dodala Nováková.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This