Letadlo na D10 u Bakova prochází kompletní rekonstrukcí

 Letadlo na D10 u Bakova prochází kompletní rekonstrukcí

Naše redakce kontaktovala nového majitele objektu “ Letadlo”  u dálnice D10 u Bakova nad Jizerou pana Františka Vágnera, aby se zeptala na to, kam se započaté úpravy budou ubírat a co na tomto místě plánuje.
Vzhledem k tomu, že byla již panem Vágnerem připraveno prohlášení ohledně celé této situace, tak jsme se jej rozhodli zveřejnit, doplněné o naše fotografie v plném znění níže. 

Letadlo na D10 u Bakova nad Jizerou rekonstrukce 2020

Milí fanoušci a příznivci našeho Letadla,

Neunikl nám Váš zájem o současnou situaci tohoto jedinečného projektu, a proto jsme si pro Vás připravili prohlášení, ve kterém, jak doufáme, zodpovíme spoustu dotazů a obav, které momentálně visí ve vzduchu.
Přijde nám vhodné uvést na pravou míru fakt, že novým majitelem je soukromá osoba, nikoliv nadnárodní společnost či nějaký fastfood řetězec.
Současný majitel zakoupil občerstvení s plánem vybudovat zpět jeho lesk z dob prvního otevření
Sám jako malý jezdil kolem Letadla na chatu do Krkonoš a s nadšením se stavoval v letadle s rodiči, aby se podíval na interiér nebo na kokpit pilotů a dodnes vzpomíná na emoce, které v něm kdysi tento kus kovu vzbuzoval. 
Jako rodák z Mladé Boleslavi i po téměř 40 letech jezdil kolem letadla a vzpomínal na emoce z mládí.
Když se tedy doslechl, že tolik známé Letadlo je na prodej, netrvalo dlouho a po krátkém zasnění se o možnostech, které odpočívadlo skýtá, se s nadšením vrhnul do kupního procesu a okamžitě začal plánovat oživení jeho dávné slávy.
Již od začátku bylo majiteli jasno, že chce z Letadla udělat především zábavný koncept, který bude lákat nejen nadšence do letadel, ale hlavně děti a všechny ty, kteří si rádi sáhnou na kus historie a zavzpomínají. 
Již nyní se pracuje na kvalitní rekonstrukci interiéru, ve kterém se znovu naplno otevře možnost příjemného „posezení v oblacích“.
Hlavním cílem tohoto projektu je umožnit našim nejmenším zajít se podívat do letadla a prohlédnout si jeho kokpit, aniž by museli složitě řešit návštěvu samotného letiště. Plánovaná rekonstrukce se dotkne i onoho kokpitu, který bude interaktivní a děti si budou moci prohlédnout i funkční tlačítka a budíky.
Uvnitř letadla nebude chybět ani dětský koutek a pro naše nejmenší bude vytvořeno také velké venkovní dětské hřiště, které bude vyhotoveno ve spolupráci s parkem Mirákulum v Milovicích.

Letadlo na D10 u Bakova nad Jizerou rekonstrukce 2020
venkovní dětské hřiště u pravého křídla

A jaké další novinky se chystají?

    Díky spolupráci s jedním českým závodním teamem budou u Letadla k vidění čas od času i závodní speciály, které nejen ti malí, ale i ti velcí jistě rádi okouknou.
·        Dalším bodem bude rozšíření nabídky naší kvalitní české zmrzliny – každý den se chystá minimálně 5 druhů zmrzliny.
·        ICE DRIVE neboli zmrzlina přímo do auta, který plánujeme již v nejbližších dnech.
·        Změny nastanou i v sortimentu a kvalitě rychlého občerstvení o což se snažíme již teď a plánujeme zavést nový systém výdeje, který zrychlí výdej a obsluhu našich zákazníků.
·        Chystáme i zázemí pro cyklisty a turisty, kteří k nám přijíždí a přicházejí ze strany od Bakova nad Jizerou. Ti od nás pokračují dál chráněnou přírodní rezervací nazývanou VRCH BABA, který přímo sousedí s odpočívadlem a skýtá mnoho možností pro krátkou i delší procházku s dětmi, pejskem, nebo jen tak k odpočinku.
·        A samozřejmě velkým přínosem je samotná rekonstrukce parkoviště u Letadla, které v posledních letech bylo téměř nevyužívané kvůli ztíženému přístupu.
·        V našich plánech myslíme samozřejmě i na držitele ZTP a proto bychom jim rádi celý náš areál zpřístupnili. Ačkoliv z důvodu schodiště a velikosti Letadla nebude možné umožnit přístup do samotného Letadla, uděláme maximum, aby pro všechny, jichž se toto týká, bylo reálné pohodlně zaparkovat, pohybovat se kolem letadla, najíst se na terase či samozřejmě využít sociální zařízení.

Letadlo na D10 u Bakova nad Jizerou rekonstrukce 2020
ICE DRIVE neboli zmrzlina přímo do auta
Letadlo na D10 u Bakova nad Jizerou rekonstrukce 2020
plocha pro závodní speciály

Zážitkový koncept

Celý koncept je pojat jako zážitkový a každá rodina s dětmi si zde najde vše, co potřebuje, ať už vyráží na dlouhou cestu za výletem, či se z nějakého vrací. 
V souvislosti s tím bychom se také chtěli zaměřit na dnešní problém se stravováním nás všech, kteří spěchají z bodu A do bodu B a nemají možnost se kvalitně najíst a i když v podstatě naše občerstvení také nabízí stravu rychlého občerstvení, připravujeme pro Vás ostatní překvapení, díky kterému se v Letadle zastaví na jídlo i odpůrci těchto rychlých fastfoodových jídel (o tom zase někdy příště). 
Majitel si přál vytvořit něco, co bude pro všechny návštěvníky přínosem jak po stránce stravování, tak i po stránce zážitkové a zábavní. 
Rád by areál zrekonstruoval tak, aby se rodiny s dětmi i v následujících 40 letech rádi vracely a stejně jako on i za 40 let vzpomínaly na to, jak jim bylo u letadla dobře a jak před každou cestou na sever plánovali krátkou zastávku u letadla na zmrzlinu. 
Věříme, že se nám to povede a vše skončí tak, jak si nový majitel přeje a vysnil.
Doufáme a věříme, že nás v naší cestě podpoříte a čas od času si k nám na zmrzlinu zajedete.

Už teď se na Vás těšíme!

Můžete nás také sledovat na facebooku zde: https://www.facebook.com/ObcerstveniLetadlo/

Letadlo na D10 u Bakova nad Jizerou rekonstrukce 2020
nezapomnělo se ani na důstojné toalety

Toliko vyčerpávající prohlášení vlastníka, kterému přejeme za naši redakci hodně úspěchů a především sil v jeho bohulibém počínání.
Dovolujeme si též připomenout náš dřívější článek spjatý z jednou taškařicí z minulosti „Letadla“: https://www.mladaboleslav.cz/prima-linka-bakov-havana/

8 Komentářů

 • Včera jsme kolem jeli a nestačili se divit. Jsme moc rádi, že majitel je bývalé dítě 😊 jako my, kteří jsme vždy jezdili kolem a rodiče museli přibrždovat abychom se my malí mohli kochat. Těším se moc na otevření. A moc přivítám, pokud bude k osudu a historii letadla samotného informační tabule. Pouze vím, že mi vždycky táta říkal: „To je husakovo letadlo…“.

 • Tak to je super, byl jsem tam několikrát teď, jak se to staví a líbí se mi to, je to fajn, akorát zmrzka už není to co bývala. Co mě ale nejvíc štve, je sjezd a nájezd z dálnice. Je to pěkně nebezpečný a nechápu, proč to tam nenalajnovali, když to nedávno rekonstruovali. Stačilo by udělat ty lajny. Jeslti se to nebude řešit, tak to tam budou pěkný karamboly, auta jedou rychle a navíc ze zatáčky, takže se musí při výjezdu pořádně člověk rozjet a i tak je to o hubu 🙁

 • Dobry den,
  i ja se pridavam se vzpominkou, jako mala jsem take jezdila vzdy kolem a musim se priznat, ze jsem si vzdy dala obr rizek, top topic a pohar. Vzdy jsme tam jedli ve 4 se sestrou a s babickou a dedou a nedavno jsem narazila na poznamku, ze jsme platili 85,-Kcs.
  Neuveritelne.
  Mejte se krasne a drzim pesti pro stesti.

 • I já jako malel kluk s rodici ,když jsme jezdili kolem letadla a to si vybavuji když ho sestavovali i jak jsme se tam stavovali cestou na branzež se mi to moc líbilo. Držím novému majiteli ať se mu ten projekt podaří dotáhnout do konce palce .Je to odvaha

 • Krása. Zajímalo by mě, jak vyřeší sjezd k i od letadla. Slyšel jsem, že se musí zrušit neboť není bezpečný.

 • Přeji dobrý den, doufám, že v rámce rekonstrukce se nezapomene na sjezd a nájezd, aby tam konečně nemusela být snížena rychlost a nájezd zpět na dálnici byl bezpečný.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This