Letecké muzeum v Mladé Boleslavi připomene 100 let ČSA i české legionáře

 Letecké muzeum v Mladé Boleslavi připomene 100 let ČSA i české legionáře

Foto: Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi otevře u příležitosti 100 let od vzniku Československých státních aerolinií (ČSA) panelovou výstavu s dosud nepublikovanými dobovými snímky. Na státní svátek 28. října také chystá speciální celodenní program pod názvem Legionáři v Rusku. Součástí budou například bojové ukázky, ukázky zbraní a vojenské techniky. Informoval dnes vedoucí leteckého muzea Vladimír Handlík.

Reklama

„Výstava Ze srdce Evropy do všech jejích koutů mapuje nejzajímavější období ČSA, a to od roku 1923 do roku 1939. V této době létaly letouny ČSA po celé Evropě a málokdo ví, že k dispozici měly i hydroplány, které přistávaly na Jadranu,“ řekl Handlík. 29. října uplyne 100 let od prvního pravidelného letu Československých státních aerolinií. První let z Prahy do Bratislavy byl původně plánovaný na 28. října, ale byl tehdy kvůli nepřízni počasí odložen o jeden den. Panelová výstava nabídne dosud nepublikované dobové fotografie, které zapůjčí Národní technické muzeum. Vernisáž se uskuteční 27. října v 17:00, výstava potrvá do března příštího roku.

Na státní svátek 28. října připravuje muzeum celodenní program, výstavu vojenské techniky a zbraní. „Chystáme například ukázky střelby z kanonů, které měli naši legionáři v Rusku. V 15:00 proběhne i krátká letecko-vojenská ukázka, kdy dvojplošníky budou útočit na vojáky na zemi,“ doplnil Handlík.

Letecké muzeum Metoděje Vlacha je jako součást Muzea Mladoboleslavska příspěvkovou organizací Středočeského kraje. Krajská muzea a galerie mohou lidé u příležitosti Dne Středočeského kraje navštívit 28. října za symbolické vstupné jedné koruny.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This