Maker Faire opět v Mladé Boleslavi. Představí například robotický hudební projekt

 Maker Faire opět v Mladé Boleslavi. Představí například robotický hudební projekt

Foto: Maker Faire

Maker Faire míří popáté do Mladé Boleslavi. Představí robotický hudební projekt, přednášky o digitálním řemesle i workshopy programování. V sobotu 23. září se v místní Pluhárně představí kolem tří desítek českých i zahraničních tvůrců. Hlavním tahákem letošního ročníku je americko-nizozemský projekt Ponytrap, neobvyklá čtyřmetrová instalace kombinující hudbu a technologie.

Reklama

Kromě robotických koncertů bude pro veřejnost připraven zajímavý program s mnoha instalacemi, tvůrčími dílnami a interaktivními workshopy, které nabídnou základy programování robotických vozítek, pájení nebo 3D tisk. Letos přibydou do programu i přednášky o současných podobách digitálního řemesla, robotiky a představení udržitelných projektů.

Například vystoupení Ponytrap nejsou omezena pouze na hudbu; slouží také jako vzdělávací prezentace a interaktivní instalace. To znamená, že jejich show nejen baví publikum, ale během Maker Faire bude možné s autory diskutovat a pochopit instalaci v širším technologickém a uměleckém kontextu.

Foto: Maker Faire

Tento rok bude po dobu konání Maker Faire otevřená komunitní dílna, kde veřejnost za pomoci lektorů může tvořit mobiliář pro potřeby nově rekonstruované Pluhárny. Celý den budou také nově probíhat i přednášky, které návštěvníkům představí, jak postavit svůj elektromobil, jak napojit starý domácí pletací stroj k počítači nebo proč slovo “robot” nepochází z Čech nadarmo.

Na workshopech se budou začátečníci moci naučit základy micro:bitu a programování robotického vozítka, pájení i základy 3D tisku. Rezervace budou zpřístupněny na webu akce www.makerfaire.cz/mboleslav

Foto: Maker Faire

Festival Maker Faire vznikl a dlouhodobě probíhá v Mladé Boleslavi díky Nadačnímu fondu Škoda Auto, kombinuje moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design. Jeho podstata spočívá v propojení laické veřejnosti s odborníky. Děti i dospělí zažijí spoustu zábavy a získají cenné rady od zkušených makerů. Zájemci si navíc mohou vše vyzkoušet.

„Předcházející čtyři ročníky festivalu v Mladé Boleslavi ukázaly veřejnosti již několik takových unikátních projektů, které vznikly u nás v regionu, ale také že se k nám dostanou instalace a inspirace celoevropského významu. Jsme rádi, že se každý rok zapojují noví tvůrci se svými nápady. Je skvělé tento rozvoj lokálních projektů sledovat a těšíme se, že i v tomto roce budeme inspirovat další nadšence. Věříme, že v Boleslavi by v dohledné době mohla vzniknout špičkově vybavená digitální i manuální dílna otevřená školám a veřejnosti,“ říká Ladislav Kučera, ředitel Nadačního fondu Škoda Auto. Dále v Pluhárně od 8. do 12. října opět ožije otevřená dílna FabLab, která zájemce vzdělá, umožní jim nahlédnout ještě více do tajů moderních technologií a nabídne možnost vyzkoušet si svou zručnost.

Foto: Maker Faire

Maker Faire se letos koná v celkem jedenácti městech po celé České republice. V červnu se za podpory Nadačního fondu Škoda Auto poprvé uskutečnil také ve Vrchlabí, kde vyvolal velký ohlas místních.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This