Škoda Auto VŠ slavnostně otevřela nové Vzdělávací technické centrum Na Hejdovce

 Škoda Auto VŠ slavnostně otevřela nové Vzdělávací technické centrum Na Hejdovce

Vzdělávací technické centrum Na Hejdovce

Studenti technických oborů Škoda Auto Vysoké Školy v Mladé Boleslavi mohou od podzimního semestru využívat 11 moderně vybavených laboratoří nového vzdělávacího centra Na Hejdovce. Centrum, které má posloužit k většímu propojení výuky s praxí, má částečně simulovat reálné fungování průmyslového podniku. Nabízet bude také přednášky, workshopy, kroužky a různé eventy pro veřejnost.

V areálu centra se nachází například výrobně-logistická laboratoř, laboratoře praktické informatiky, fyziky, elektrotechniky a automatizace, datové centrum, laboratoř 3D tisku, virtuální reality, elektromobility a průmyslu. Nadstandardně vybavené laboratoře a výzkumná centra simulují reálný provoz průmyslového podniku. Například tréninkové a výukové moduly ve výrobně-logistické laboratoři seznámí studenty s principy takzvané štíhlé výroby a logistiky. Studenti si budou moci na přístrojové desce Škody Octavie vyzkoušet audit výrobků prostřednictvím rozšířené smíšené reality.

Nové centrum bude sloužit nejen k moderní výuce studentů Škoda Auto Vysoké školy, ale i díky spolupráci se strategickými partnery i k rozvoji jejich dovedností a znalostí získaných od specialistů z praxe, ale i širším vzdělávacím aktivitám určeným pro veřejnost, kroužkům, přednáškám, nebo workshopům. Jedním z projektů pro veřejnost je například IT Akademie pro děti, budou zde probíhat také kurzy 3D tisku a řada dalších technicky zaměřených eventů.

Vybudování technického kampusu představuje zásadní milník v rozvoji Škoda Auto Vysoké školy jak z hlediska rozvoje technicky zaměřených studijních programů, tak z hlediska projektové činnosti kateder a možností spolupráce s praxí. Spolupráce s praxí je klíčovým prvkem všech studijních programů ŠAVŠ a samotné vybudování a vybavení technického kampusu je do značné míry jejím výsledkem,“ dodává Pavel Mertlík, rektor Škoda Auto Vysoké školy.

Slavnostního otevření, které se konalo v úterý 19. září 2023 se zúčastnila řada významných hostů v čele s ministrem školství Mikulášem Bekem a předsedkyní České konference rektorů, rektorkou Karlovy univerzity Milenou Králíčkovou. Společnost Škoda Auto a.s. reprezentovala předsedkyně správní rady ŠAVŠ a členka představenstva ŠA zodpovědná za oblast Lidé a kultura Maren Gräf, člen představenstva ŠA zodpovědný za oblast Finance a IT Holger Peters, přítomný byl předseda Odborů KOVO Jaroslav Povšík a zástupci strategických partnerů společností AIKIT Digital a Adastra Group.

Název Vzdělávacího technického centra, které se nachází na adrese náměstí Míru 27 a sousedí s Havelským parkem a Hejdovou zahradou, je spjat s historií a s osobou Josefa Hejdy. Ten žil v Mladé Boleslavi v letech 1891–1970, pocházel z knihkupecké rodiny a byl významných nakladatelem. Josef Hejda byl hybatelem pokroku v Mladé Boleslavi a Vzdělávací technické centrum Na Hejdovce na tuto tradici navazuje.

Ministr školství Mikuláš Bek, rektorka Karlovy univerzity Milena Králíčková, rektor Škoda Auto Vysoké školy Pavel Mertlík

Na Škoda Auto Vysoké Škole aktuálně studuje v bakalářských a magisterských programech zhruba 1200 studentů. Vedle technických nabízí také ekonomické obory. Škola funguje od roku 2000. Nové vzdělávací centrum budovala škola zhruba rok. Nové centrum by mělo sloužit také pro vzdělávání veřejnosti, například kroužkům pro děti nebo přednáškám pro veřejnost.

Zdroj: ČTK, Škoda Auto VŠ

1 Komentář

  • Dle mého názoru určitě přínos.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This