Memoriál Marka Koštíře letos podpoří nemocného Vojtu

 Memoriál Marka Koštíře letos podpoří nemocného Vojtu

Fotbalový stadion v Dolním Bousově se 26. června od 10 hodin dočká 1. ročníku fotbalového turnaje pod titulem Memoriál Marka Koštíře. Pořadatelé a kamarádi vzpomínají na tragicky zesnulého kamaráda a jeho památku uctí tím, co miloval nejvíce. Jde o fotbal a lidi, kteří jej neustále obklopovali.

Turnaj zároveň skrze Nadační fond Marka Koštíře podpoří nemocného Vojtu. Na hráče i návštěvníky čeká bohaté občerstvení. Nebude chybět ani tombola, dovednostní soutěže nebo dětský a hudební program.

Akce podpoří nemocného Vojtíška Jenče

Přesně když Vojtík slavil dva měsíce, tak najednou přestal úplně jíst. Jelikož nás to vyděsilo, jeli jsme okamžitě do nemocnice. Tam nám řekli, že je ve velmi vážném stavu a ihned ho letecky transportovali do Motola,“ říká maminka Vojty Denisa Jenčová. Diagnóza zněla Glykogenóza 1 a. Jedná se o závažné metabolické onemocnění, kdy játra neštěpí cukry

Vybrané prostředky rodina využije na orofaciální stimulaci, kterou provádí rakouská klinika NoTube. V Česku tuto rehabilitaci bohužel nehradí pojišťovna. Jedna léčba na tři týdny přitom dosahuje desítek tisíc korun. Díky ní se má Vojtíšek naučit normálně jíst bez použití PAKu. Aktuálně totiž není schopen orálně konzumovat potravu.

V současné době Vojta čeká na transplantací jater. Poté bude moct nastoupit na zmiňovanou rehabilitaci

O Nadačním fondu Marka Koštíře:

Nadační Fond Marka Koštíře vznikl po tragické dopravní nehodě, kdy přišel o život srdečný člověk. Šlo o talentovaného fotbalistu Marka Koštíře, který měl srdce nastavené pro podporu lidí v nouzi. Jeho odkaz nyní šíříme v rámci Nadačního fondu.

Dobrovolné příspěvky je možné posílat na: 2601871062/2010

Foto: Nultý ročník Memoriálu Marka Koštíře (2020)

Turnaj a jeho parametry:

Bude se hrát na dvou malých hřištích systémem 5+1. Jeden tým může mít na střídání maximálně pět hráčů.

Zápisné za tým činí 3500 Kč (1500 Kč z částky putují automaticky pro nemocného Vojtíška). Zbylou částku po uhrazení veškerých nákladů rozdělí nadační fond mezi Jenčovi a část zůstane na transparentním účtu pro zajištění přípravných prací pro další ročník memoriálu.

V ceně jsou pivenky od hlavního partnera akce pivovaru Rohozec. Kdo nebude chtít alko, bude k dispozici rohozecká malinovka s novou recepturou.

Fotbalisté se dále dočkají i bohatého občerstvení, které je zahrnuto v ceně startovného. Mančaft si pak dle počtu hráčů zvolí poměr svého „cateringového balíčku“ v podobě většího množství kolene nebo naopak piva.

Foto: Nultý ročník Memoriálu Marka Koštíře (2020)

Doprovodný program:

Bohaté občerstvení je samozřejmě připravené i pro návštěvníky turnaje. Na výběr bude z klobás, kolene, kýty a dalších pochoutek. Samozřejmostí je bohatý výběr nealkoholických a alkoholických nápojů.

O hudební doprovod se během turnaje postará muzikant a Markův dědeček Zdeněk Koštíř. Nebude chybět
ani bohatá tombola, dovednostní soutěže, dětský program

Foto: Nultý ročník Memoriálu Marka Koštíře (2020)

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This