Memoriál Marka Koštíře vybral pro nemocného Vojtu přes 60 tisíc Kč, sbírka pokračuje…

 Memoriál Marka Koštíře vybral pro nemocného Vojtu přes 60 tisíc Kč, sbírka pokračuje…

foto – Tereza Rybářová

Dolní Bousov a Nadační fond Marka Koštíře hostily první ročník Memoriálu Marka Koštíře. Letos vybírají finanční prostředky pro nemocného chlapečka Vojtu Jenče, který trpí závažnou chorobou glykogenózou typu I a.
Na transparentní účet zatím dorazilo 56.250 korun. Na dobrovolném vstupném a prodeji triček se vybralo 10 910 Kč. V rámci tomboly se vybralo 8.220 Kč, z čehož část prostředků putuje na pokrytí nákladu vzniklých z pořádání turnaje.

Memoriál Marka Koštíře
foto – Tereza Rybářová

Vojtíšek těsně před memoriálem podstoupil transplantaci jater. Ještě ale není zdaleka vyhráno. Fotbalový turnaj navštívila i lékařka Hana Kolářová, která s rodinou Jenčových komunikuje a je odborníkem na danou oblast.

„Vojtovi způsobilo komplikace zavedená výživová gastrostomie, neboli umělý vstup do žaludku. Přestal totiž úplně přijímat stravu ústy. Veškerá strava byla zajišťována cestou do žíly, cestou centrálního žilního katetru a zbytek cestou gastrostomie. Nic už ústy nepřijímal, takže bude u něj třeba, aby se naučil znova jíst. S tím samozřejmě souvisí i trošičku rozvoj řeči, protože to, co pacient potřebuje pro to, aby správně žvýkal a polykal, tak trochu potřebuje i pro rozvoj řeči, která je tímto u Vojtíška také trošičku limitovaná,“ říká Kolářová.

Vojtu čeká ještě těžká cesta. Není totiž jisté, zdali játra přijme. To se podle Kolářové dozvíme až za několik týdnů nebo měsíců.
Na turnaj zavítali i rodiče maminky Vojty Denisi Jenčové. Za jeden z týmů hrál dokonce bratr Jakub. Při slavnostním zahájení memoriálu poděkoval všem účastníkům tatínek maminky Ladislav Sobotka za ochotu všem, kteří chtějí pomáhat. Pro celou rodinu je to velice důležité.

Memoriálu Marka Koštíře se zúčastnilo 11 týmů. Oproti loňskému ročníku je to tak nárůst. V tomto trendu chtějí navíc organizátoři pokračovat. V budoucnu bychom se tak měli dočkat rozšíření turnaje.

Výběr peněz pro nemocného Vojtu stále pokračujete, můžete přispět na náš transparentní účet.
Finanční prostředky vybíráme do konce září.
Přispívejte na 2601871062/2010.
Vybrané peníze putují na Vojtovu náročnou rehabilitaci, kterou nehradí pojišťovna.

Memoriál Marka Koštíře
foto – Tereza Rybářová

O Nadačním fondu Marka Koštíře:
Nadační Fond Marka Koštíře vznikl po tragické dopravní nehodě, kdy přišel o život srdečný člověk. Šlo o talentovaného fotbalistu Marka Koštíře, který měl srdce nastavené pro podporu lidí v nouzi. Jeho odkaz nyní šíříme v rámci Nadačního fondu.

A jak memoriál proběhl?

„Jsem hrozně rád. A ukazuje se i to, jak byl Mára oblíbený mezi všema. Je vidět, že i tento první ročník je i takový prestižní. Ta tradice se rozjíždí. Věřím tomu, že rok co rok se to bude zlepšovat. I ty mančafty, které tady jsou letos oproti tomu loňskému roku, se zkvalitňují. Je jenom škoda, že se to kříží s přípravou první ligy. Věřím tomu, že kluci, co kopali s Márou a teď jsou v první lize, tak že by určitě přijeli a že by to bylo zas o něco kvalitnější,“ říká trenér DBSK Luděk Holub.

Kdo zavítal na memoriál, nemohl litovat. Události se zúčastnili skvělí fotbalisté, kteří to dokazovali i svými
výkony. Finále bylo stejné jako v rámci nultého ročníku. Nastoupily proti sobě týmy Mokrý banditi a Dolní Bousov.

První jmenovaní se pomstili a vítezství přetavili během pokutových kopů na svoji stranu. Nejlepším střelcem a Zlatou fusekli získal Jiří Vokoun ze Mšena. Trofej za nejlepšího brankáře vzal Adam Žáček z Mokrých banditů.

„Myslím si, že to je povedený turnaj. A jak se nám hrálo? První zápasík jsme se trošku hledali, ale pak to bylo
dobré. V semifinále a finále bylo trošku toho štěstíčka a díky tomu jsme určitě vyhráli a potvrdili jsme, že jsme
nejlepší tým na tomto turnaji,“
řekl nejlepší brankář turnaje Adam Žáček.

O hudební doprovod se během turnaje postaral muzikant a Markův dědeček Zdenek Koštíř. Nechyběla ani bohatá tombola, dovednostní soutěže a skákací hrad pro děti.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This