V okolí Slovanky zavede město od září regulaci parkování

 V okolí Slovanky zavede město od září regulaci parkování

Město Mladá Boleslav vytvoří v oblasti kolem Slovanky a nemocnice od 1. září 2021 lokální rezidentní zónu.

Cílem zavedení regulace je zklidnění dopravy a zajištění dostupnosti parkování pro obyvatele v této dopravně velmi zatížené lokalitě. Zavedený režim bude smíšený a umožní v této oblasti i parkování návštěv zdejších rezidentů. Ty ale budou časově omezeny dobou stání na max. 2 hodiny, a to jen v době od pondělí do pátku. Striktní rezidentní zóna, tedy jen pro držitele platných oprávnění, bude pouze ve vnitrobloku Slovanka.

„Pokračujeme tím v postupném řešení problémů s parkováním v Mladé Boleslavi. Jedná se o pilotní projekt již dříve představeného parkovacího systému, který vychází z přání obyvatel této lokality a jeho zavedení tady nám umožňuje i to, že je zde nový parkovací dům, který má dostatečnou kapacitu. Právě oblast Slovanky a okolí nemocnice patří k extrémně zatíženým a je nutné ji řešit co nejdříve,“ uvedl jednatel společnosti Městské parkovací domy MB Jaroslav Šebek.
Podle něj je možné, že se na základě této zkušenosti rozhodne vedení města zavádět zóny postupně, nicméně nevyloučil ani to, že převáží výhody celoplošného zavedení.

Oblast lokální rezidentní zóny zahrnuje parkovací místa na těchto komunikacích: Boženy Němcové, Palackého (úsek Husova – po koleje), Havlíčkova (úsek Husova – Boženy Němcové), Jiráskova (úsek Laurinova – Sirotkova), parkoviště před třídou V. Klementa č.p. 833 – 836, Sirotkova, parkoviště u kolejí (Jiráskova, Sirotkova), vnitroblok Slovanka.

Občanům v této oblasti i SVJ byly doručeny letáky a další informace k připravované rezidentní zóně začátkem července.
Rezidenti (občané s trvalým pobytem ve vymezené oblasti a s právním vztahem k vozidlu) mají právo na parkování v dané oblasti u prvního auta zdarma, za druhé a další vozidla zaplatí 1000 Kč za rok.

Abonenti (právnické a fyzicky podnikající subjekty s provozovnou ve vymezené oblasti, nebo vlastníci nemovitosti) mají právo na parkování v dané oblasti u prvního auta zdarma, za druhé vozidlo zaplatí 5000 Kč za rok a za třetí a další vozidla 10 000 Kč za rok.

V případě zájmu lze o registraci parkovacího oprávnění žádat od 12. 7. 2021, upřednostňujeme elektronickou formu komunikace na adrese podatelna@mpdmb.cz. Pokud tato forma nebude možná, lze provést registraci osobně v kanceláři Parkovacích domů, Starofarní 152, 293 01 Mladá Boleslav v pracovní době pondělí – pátek (8 – 12 a 13 – 16 hod.)

Od 12. 7. 2021 mají pouze obyvatelé (rezidenti a abonenti) výše uvedených ulic možnost zvýhodněného parkování v parkovacím domě nemocnice (rezident 6000 Kč/rok a abonent 12 000 Kč/rok).
Vzory žádostí, veškeré dokumenty potřebné k registraci parkovacího oprávnění a podrobnosti k nové lokální rezidentní zóně naleznete na webových stránkách operátora: www.parkovanimb.cz

zdroj: mb-net

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This