Město vysadilo náhradu za vandalem poškozené stromy

 Město vysadilo náhradu za vandalem poškozené stromy

Foto: mb-net.cz

V sousedství bývalých kasáren na Jičínské ulici v Mladé Boleslavi byly vysazeny čtyři vzrostlé katalpy trubačovité. Nahradily stromy, které v loňském roce neznámý pachatel úmyslně poškodil navrtáním otvorů v dolní části kmenů, přičemž stromy následně uschly.

Stromořadí šestnácti katalp bylo vysazeno na náměstí, které vzniklo po demolici kasáren na Jičínské ulici. „Při pravidelné údržbě městské zeleně si na jaře loňského roku pracovníci společnosti Compag všimli, že čtyři s nich uschly, protože je neznámý pachatel úmyslně navrtal. Stromy tak byly nenávratně poškozeny,“ uvedl magistrát města.

Po necelém roce město Mladá Boleslav v Nizozemí zakoupilo čtyři náhradní patnáctileté katalpy a vysadilo je na místě poškozených stromů. „Je to pro nás trochu výzva, ještě nikdy jsme takto staré a velké stromy nesázeli,“ uvedl Jiří Vrba z oddělení správy městské zeleně.

Vandal navrtal i dva javory

Během letošního sázení se přišlo na to, že vandal v minulém roce navrtal i dva javory, stojící těsně u Jičínské ulice. Ty zatím útoku odolávají, neboť jsou odolnější, než katalpy.

Případ poškozených stromů vyšetřovala Policie ČR, pachatel však nebyl dopaden. Městu Mladá Boleslav vznikla škoda téměř 150 tisíc korun.


Senior Resort Štěpánka v Mladé Boleslavi hlásí přes 90% obsazenosti

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This