Městští strážníci zažili o víkendu v Mladé Boleslavi rušnou noc

 Městští strážníci zažili o víkendu v Mladé Boleslavi rušnou noc

Foto: Městská policie MB

Městská policie zažila z 6. na 7. listopadu v Mladé Boleslavi rušnou noc. Během ní zadržela opilé řidiče, objevila hledané osoby a zjistila rovněž opilého muže, který odjel od dopravní nehody. Všechny tyto případy řešila městská policie ve spolupráci s Policií ČR.

Opilého řidiče vystřídal ještě opilejší spolujezdec

Ve 22:15 si pracovník kamerového sytému všiml vozidla, jehož řidič jel zmateně (motal se po vozovce, couval do jednosměrné ulice aj.). Vyslaná hlídka vozidlo zastavila v ulici U Stadionu. Řidič se přiznal, že před jízdou pil a že nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. Přivolaná hlídka Policie ČR při orientační dechové zkoušce u řidiče zjistila 2,03 promile alkoholu v dechu a muže převzala k dalšímu šetření.

Foto: Městská policie MB

Další tři podnapilé osoby ve vozidle byly upozorněny, že s vozem nesmí v tomto stavu odjet. Zhruba za hodinu ale viděl pracovník kamerového systému jednoho z podnapilých mužů, jak sedá do vozidla a z místa odjíždí. Strážníci řidiče zastavili v Jaselské ulici. Přivolaná hlídka Policie ČR zjistila při orientační dechové zkoušce 3,01 promile alkoholu v dechu a i v tomto případě muže převzala k dalšímu šetření. (Viz úvodní obrázek)

Nalezení vozidla a osob v pátrání

Ve 02:50 v ulici U Stadionu zjistila hlídka u výměníku vozidlo, ve kterém se snažily schovávat tři osoby. Při kontrole bylo zjištěno, že se jedná o vozidlo, po kterém bylo nedávno vyhlášeno pátrání, a že dvě ze tří osob procházejí také pátráním policie. Případ si převzala Policie ČR.

Opilý řidič naboural několik zaparkovaných aut

Ve 3:30 pak strážníci řešili v ulici Jana Palacha oznámení o bezdomovcích, kteří se měli nacházet v jednom z domů. Při příjezdu na místo si hlídka všimla vozidla, které odbočilo před hlídkou zaparkovalo u výměníkové stanice. Poté co hlídka vyřešila oznámení o bezdomovcích, se k ní dostavil muž, podle kterého řidič vozidla parkujícího u výměníkové stanice způsobil za domem čp. 1215 dopravní nehodu a z místa ujel.

Městská policie poté vyzvala řidiče vozu k prokázání totožnosti. Muž přiznal, že pil alkohol. Strážníci zjistili, že jeho auto je čerstvě nabourané v přední části a že na parkovišti, kde mělo dojít k nehodě, je několik nabouraných vozidel. Z tohoto důvodu byla na místo opět přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This