Na Mladoboleslavsku najel vlak na hever, který na trati zapomněli dělníci

 Na Mladoboleslavsku najel vlak na hever, který na trati zapomněli dělníci

Foto: ilustrační

Mezi Luštěnicemi a Čachovicemi na Mladoboleslavsku dnes najel osobní vlak na hever, který v kolejišti zapomněli dělníci opravující trať. Nehoda se obešla bez zranění, škodu na vlaku vyšetřovatelé předběžně vyčíslili na 400.000 korun. Uvnitř cestovalo 15 lidí, všichni se v pořádku dostali ven, uvedly mluvčí Správy železnic Nela Friebová a policie Barbora Schneeweissová. Provoz vlaků na trati je dočasně zastaven.

Podle Schneeweissové vlak najel kolem 12:30 na překážku poblíž obce Bratronice. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal upřesnil, že se nehoda stala na železničním přejezdu. „Je to bez zranění, budou tam jen hmotné škody a samozřejmě omezení provozu,“ dodal.

Osobní vlak měl namířeno z Mladé Boleslavi do Nymburka. Najel na hever, naštěstí nevykolejil ani nebyl nikdo ve vlaku zraněn,“ uvedla Schneeweissová. Podle Friebové hever na trati zapomněli pracovníci zhotovitelské firmy, kterou si Správa železnic najala na opravu v sousední koleji. Zda a jakou to bude mít pro firmu dohru, zatím není jasné.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This