Mladá Boleslav chce otestovat provoz hlídání dětí rodičů pracujících na směny

 Mladá Boleslav chce otestovat provoz hlídání dětí rodičů pracujících na směny

Ilustrační / Foto: mladaboleslav.cz

Mladá Boleslav chce v srpnu pilotně spustit krátkodobou hlídací službu pro děti rodičů, kteří oba pracují ve směnném provozu a směny se jim překrývají, což komplikuje předávání dětí. Poplatek za prvních 90 minut má být nízký, přesné ceny i provozní dobu bude schvalovat rada města. Magistrát pro službu poskytne prostor v nevyužívané části bývalého kina Fórum, na jeho základní úpravy má přispět společnost Škoda Auto. Pilotní provoz ráno a odpoledne potrvá do února příštího roku, řekl předseda Výboru pro spolupráci se Škoda Auto a radní města Robin Povšík.

Reklama

Návrh podle Povšíka vzešel z dialogu mezi městem, odbory a automobilkou, služba má být ale pro všechny zaměstnance, nejen pracovníky automobilky. „Pokud jsou ve směnném provozu zaměstnáni oba rodiče, u menších dětí často řeší problém s jejich předáním, často jsou nuceni je třeba krátce nechávat v dětských koutcích,“ řekl Povšík. Budovu bývalého kina Fórum na sídlišti podle něj město zvolilo díky blízkosti k automobilce a možnosti krátkodobě zaparkovat.

Automobilka podle Povšíka zaplatí na základní úpravy a vybavení ve stovkách tisíc korun, magistrát zajistí provoz, nyní vybírá firmu. „Oslovili jsme proto společnosti, které se v Mladé Boleslavi zabývají provozováním školek nebo dětských skupin,“ řekl Povšík. Ranní a odpolední provozní doba má pokrývat časy, kdy se střídají směny. „Přesný začátek ráno ještě stanoven není, odpoledne zřejmě od 12:30 do 15:30,“ doplnil Povšík.

Chystaná hlídací služba nemá podle Povšíka suplovat komerční subjekty. „Prvních 90 minut bude mimořádně levných, ale každá započatá další půlhodina už by měla být více zpoplatněna,“ řekl Povšík. Rodiče při rezervaci budou muset prokázat, že pracují ve směnném provozu.

Pilotní šestiměsíční provoz hlídací služby začne 19. srpna, zpočátku pro 15 dětí. „Budeme to průběžně vyhodnocovat, když uvidíme, že je větší poptávka nebo je třeba upravit časy,“ doplnil Povšík.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This