Mladá Boleslav letos opraví několik ulic, do Erbenovy doplní zvýšené přechody

 Mladá Boleslav letos opraví několik ulic, do Erbenovy doplní zvýšené přechody

Foto: mb-net.cz

V Mladé Boleslavi plánují do konce roku opravy několika silnic a chodníků v různých městských částech, dotknou se například Erbenovy ulice nedaleko centra nebo části Laurinovy ulice. Magistrát opraví rovněž silnici do průmyslové zóny Řepov-Plazy, kterou by měl předávat Středočeskému kraji. Radní města v pondělí schválili financování těchto oprav a vyhlášení výběrových řízení na stavební firmy, investice v hodnotě přes 15 milionů korun jsou nad rámec letošního schváleného rozpočtu.

Reklama

Do části Erbenovy ulice v úseku od křižovatky s ulicí Palackého po třídu V. Klementa, kde se podle primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho často stávají kolize aut a chodců, mají stavbaři umístit zvýšené přechody, díky kterým řidiči zpomalí. Opravy vyjdou zhruba na šest milionů. Stejnou částku magistrát uvolní také na opravy Laurinovy ulice v části mezi křižovatkami s ulicí Jičínská a Dukelská.

Magistrát přispěje 1,8 milionu korun společnosti Vodovody a kanalizace (VaK) Mladá Boleslav na část oprav Alešovy a Regnerovy ulice, kde společnost provádí opravy sítí. Plánují se rovněž opravy několika chodníků v části Čejetice za zhruba 1,4 milionů korun.

Opravy vytížené silnice do průmyslové zóny Řepov-Plazy od křižovatky se silnicí I/16 směrem na Jičín potrvají zhruba měsíc. Stavbaři je provedou ve třech etapách, pro řidiče bude zachován částečný provoz.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This