Mladá Boleslav letos podpoří aktivity v Pluhárně částkou 450 000 Kč

 Mladá Boleslav letos podpoří aktivity v Pluhárně částkou 450 000 Kč

Festival Maker Faire v mladoboleslavské Pluhárně / Foto: Maker Faire

Město Mladá Boleslav poskytne 450 000 Kč na provoz a činnost kulturně společenského centra Pluhárna v období od září do prosince 2023. Neinvestiční dotaci schválilo 25. září zastupitelstvo. Komunitní centrum připravuje zajímavý volnočasový program.

Reklama

Pluhárna leží v léta zanedbávané lokalitě mezi ulicemi Jaselská, Havlíčkova, Olbrachtova a Mahenova. V této zóně jsou také dvě staré tovární haly. „Postupně jsme zcelili ten prostor, více jak 5000 m2. Starou halu jsme získali zdarma od Středočeského kraje. Novější halu, kde teď reálně probíhá činnost, máme ve výpůjčce od Středočeského kraje a k dispozici ji má zapsaný spolek ústav Pluhárna. Po letošní opravě podlahy a dalších úpravách zde již rozjíždí činnost,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Bouška. Upřesnil, že platí domluva se Škodou Auto, že na provoz centra přispěje ve stejné výši jako město a zbylou část nákladů pokryje zapsaný ústav Pluhárna ze vstupného.

Revitalizace areálu, kterou inicioval Nadační fond Škoda Auto a podpořilo ji také město, Ministerstvo kultury i soukromí dárci, umožnila nové funkční využití pro širokou veřejnost v podobě kulturních, sportovních, vzdělávacích nebo komunitních akcí.

Komunitní centrum připravuje zajímavý volnočasový program:

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This