Mladá Boleslav se znovu zapojí do akce milostivé léto

 Mladá Boleslav se znovu zapojí do akce milostivé léto

Magistrát města Mladá Boleslav nabídne lidem, kteří městu dluží na některém z místních poplatků, uhradit původní dlužnou částku, odpustí jim pak penále. Zapojení do oddlužovací akce, kterou mohou využít lidé v řadě dalších českých měst, schválili v pondělí zastupitelé města. Radnici dluží stovky lidí, celkem je dlužná částka zhruba 6,7 milionu korun, informovala mluvčí města Šárka Charousková.

Reklama

Pokud by zaplatili všichni dlužníci, jednalo by se o odpuštění daňového příslušenství ve výši 2,729 milionu korun, dlužná částka, tedy jistina jako taková, je čtyři miliony korun,“ řekla Charousková. Dlužníkům automaticky zaniknou drobné nedoplatky do 200 korun, pokud v součtu u jednoho finančního úřadu nepřevyšují 1000 korun. Takzvané bagatelní nedoplatky jsou ve výši zhruba 39.000 korun.

Dlužník musí do 30. listopadu požádat o odpuštění dluhu a zároveň ho zaplatit, nebo může požádat o rozložení do 12 splátek. Žádosti přijímá ekonomický odbor magistrátu na Komenského náměstí. Pro dotazy bude vytvořena nová e-mailová adresa: milostiveleto2023@mb-net.cz, formuláře žádostí budou vyvěšeny na webu města, uvedl magistrát na webu.

Magistrát nabízel oddlužení i loni, využilo ho ale jen několik lidí. Nejvíce lidí podle Charouskové dluží za poplatek za svoz odpadu.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This